3ds Max : renderda leke olusuyor

renderda leke olusuyor
cagnazçağlarAvatar

renderda leke olusuyor

arkadaslar bir müdür odası tasarlıyorum ama renderlarda düz yüzeylerde lekelenmeler oluyor. nekadar kaliteyi arttırsamda o lekeleri kaybedemedim.sahnemde hazır objelerde var.spotlarda vray ies ışık kullandım.acaba hazır modellerden yada ies ışıktan olabilirmi.yardımcı olursanız sevinirim.

2011-10-12 12:09:40 Edit:2011-10-12 12:11:09
  • Erkek
GI ayarlarından bahseder
Querorz

GI ayarlarından bahseder misiniz? Irradiance map ve light cache kullandığınızı farzederek soruyorum ki Irradiance map`de current preset hangi seviyede? Light cache subdivleri kaçta?

2011-10-12 12:16:07
flor
automax

bence floor kaplamasınıda değişiklık yap ,,,,yada boşver yapma ,

2011-10-12 12:25:23
iradiance map hıgt yaptım.lıght
cagnazçağlarAvatar

iradiance map hıgt yaptım.lıght cache subdivs değeri 1000 de samp size 0,02 değerinde.

2011-10-12 13:32:24
  • Erkek
İç mekanlarda vray ışıkları
max_cavaleraDeniz YılmazAvatar

İç mekanlarda vray ışıkları kullanınca bu durum görülebiliyor. Işık ayarlarındaki kalite ayarını (adını tam çıkaramadım, subdivision olabilir) arttırabilirsin.

2011-10-12 19:25:38
sahnede dışarıda vraysun kullanmıstım
cagnazçağlarAvatar

sahnede dışarıda vraysun kullanmıstım içerdede vray ies kullanmıstım ama yetersiz gelince pencerelerden içeriye doğru vraylıght vermiştim.sorunda bundan kaynaklandı vraylıghtı kaldırınca düzeldi.ama sahne karanlık kaldı.başka hangi yolu deneyebilirim sahnemi aydınlatmak için...

2011-10-13 10:55:38
  • Erkek
Sahnenin ortasına (içeriye yani)
max_cavaleraDeniz YılmazAvatar

Sahnenin ortasına (içeriye yani) küresel vray light koyup, değerini 1,5-2 gibi yapıp dene istersen. Çok çok iyi sonuç vermesede homojen aydınlatma yapabiliyor.

2011-10-13 12:46:00
hocam ışık yetersizliğinden olan
fkbkc

hocam ışık yetersizliğinden olan bişey gibi görünüyor. vraylight ın invisible özelliğini açtınızmı bi de ona bakarsanız güneşten gelen ışığın içeri girmesini engellemiş olabilirsiniz.. eğer hala sorun varsa vraylightı kaldırın ve cameranın shutterspeed hızını daha düşük değer girerek deneyin bide..

2011-10-13 14:00:42
Siyah lekeler genellikle
eminiboEmin IbrahimovAvatar

Siyah lekeler genellikle isik yetersizliginden ve ssubdivision ayarlarinin azligindan kaynaklaniyor. lıght cache samp size 0,01 değerinde yap. İsiklarin subdivision ayarlarini yukselt. Material olarak verdigin modelin subdivision ayarini kaldira bilitsin. Ve ya leke olusan yerlerin isik alma gucunu artir. esasen isiklar la oyna. Basarilar

eminibo
2011-10-13 21:53:36
  • Erkek
Kardeş vraylight tekrar kullanabilirsin.
CYCaner YESİLYAPRAKAvatar

Kardeş vraylight tekrar kullanabilirsin. Yalnız subdivison u 20 ya min.

www.cyesilyaprak.com
2011-10-14 13:15:44
  • Erkek

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!