3ds Max : Forest bu kadar kullanılabiliyor...

Forest bu kadar kullanılabiliyor...
Beyaz-KelebekBanu KocataşAvatar

Merhabalar..

Bir şey sorucam forest packin demosunda bir dosyada en fazla 9-10 kere kullanılır diye bir kısıtlama var mı acaba, ben dosyamda 10 farklı yüzeyde falan kullandım, başka bir yüzeyde daha kullanmak isteyince "F" simgesi çıkıyor ve bitkiyi koymuyor?

hayatı yaşa...
2015-03-02 09:17:28
  • Bayan
Demo sürümünde izin verilen
numannumanNuman KalyoncuoğluAvatar

Demo sürümünde izin verilen ozellik dışına cikildiginda lütfen pro sürümünü satın alın benzeri bir uyarı çıkıyo. Eğer öyle bi sorun varsa yuzeyleri atacth layarak sayiyi azaltabilirsiniz.tabi aynı z eksenindeyse.

www.nmn.com.tr
2015-03-02 22:05:05
  • Erkek
TEşekkürler, o sorunu aştım

TEşekkürler, o sorunu aştım gibi ama şimdide başka bir sıkıntım var, çim ekledim forestten sahneme ama çim çok koyu çıktı, ne yaptıysam rengini bir türlü açamıyorum..
Kurulum yaptığı yere gittim orda kullandığı dokuları bulup ps ta açtım olmadı, max içinden açmaya çalıştım olmadı, bu dokunun rengini nereeden beliryelebilirim, bir yol gösterirseniz çok mutlu olurum...

hayatı yaşa...
2015-03-03 11:03:58
  • Bayan
banu hanım istediğiniz değişiklik

banu hanım istediğiniz değişiklik için forest pack te material menüsünü tıklayın. en altta optimize material düğmesini tıklayın. açılan pencerede diffuse maps başlığı altında RGB level 1,0 yazar. eğer onu + yönde arttırıp allta bulunan optimize düğmesini tıklayıp işlemin bitmesini beklerseniz çim olsun ağaç olsun kullandığınız forest pack objesinin rengi açıklacaktır. - yön için tam tersi gçerlidir. ben rgb level ı genelde 2 yaptığımda istediğim sonucu alıyorum. umarım yardımı olur.

www.nmn.com.tr
2015-03-03 19:56:05 Edit:2015-03-03 19:57:46
  • Erkek
Aradığım buydu, bilgin ve

Aradığım buydu, bilgin ve ilgin için çok teşekkür ederim Numan Bey:)

hayatı yaşa...
2015-03-03 22:53:43
  • Bayan
rica ederim. iyi içalışmalar

rica ederim. iyi içalışmalar

www.nmn.com.tr
2015-03-04 11:22:48
  • Erkek

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!