3ds Max : 3ds max .3ds import problemi

3ds max .3ds import problemi
archidesignZahit ANAÇAvatar

3ds max  .3ds import problemi

Merhabalar arkadaşlar... Archicad ile modellediğim bir yapıyı 3dsmax ile malzeme atayıp render almak için archicad modelimi .3ds formatında export edip max ile import işleminden sonra gerekli rutin işlemleri yapıyordum bu işlemleri 8 yıldır standart olarak yapıp sorunsuz bir şekilde tamamlıyordum. son olarak pc mi gerekli donanım artırma işlemlerinden geçirdim ve sonuç olarak archicad 18+ 3ds max 2014 x64 yükledim ve çalışmlarımı her herzamanki gibi devam ettirdim. fakat daha önceleri archicad 17 ve önceki sürümlerini 3dsmax 2012 ve önceki sürümlerini kullanıyordum. son aşamada donanım artırma işlemlerinden sonra çalışmalarımı yaptıktan sonra archicad ile export ettiğim modelin 3dsmax ile import işlemlerinde resimde eklediğim sahne görüntüsüdeki gibi modelde deformasyonlar oluştu fakat renderda gayet düzgünler. sadece wireframe modunda düzgün görünüyor. acaba export işlemlerindemi problem var diyede farklı formatları denedim .obj gibi ve problem hala devam etmektedir. sahne içerisinde modellediğim basit bir box bile önce düzgün görünüyor ama bir süre sonra o da parçalanmış gibi görünmeye başlıyor. işlemci i7 8 çekirdek ssd hard disk 8 gb ram pny quadro k4000 ekran kartına sahip bir donanımım var... ekran kartı driverları günceldir hepsini kontrol ettim. 3ds max sp3 eklentileride yüklendi. ama sorun kesinlikle sahnededir çünkü yeni bir sayfa yeni bir çalışmada söz konusu problem kesinlikle yoktur... çalışmamı bitirdim sayılır renderlarımı da aldım fakat problemin kaynağını merak ettim bu konu hakkında bir fikri olan arkadaşlarla çözüme kavuşturursak sevinirim. şimdiden iyi çalışmalar...

"Bilgi paylaşıldıkça çoğalır"
2015-02-09 14:49:43 Edit:2015-02-09 14:55:23
  • Erkek
render sonucu
archidesignZahit ANAÇAvatar

render sonucu

tamamlanmış render sonucu

"Bilgi paylaşıldıkça çoğalır"
2015-02-09 14:56:31
  • Erkek
Hocam senin ekran kartından
AzorkaHalilAvatar

Hocam senin ekran kartından bence, yada aktarımdan sonra boyutu büyütünce yapıyor böyle, başka nedir bilmiyorum

2015-02-09 20:25:50
  • Erkek
aktardigin objede sorun var
SmegoM.MustafaAvatar

aktardigin objede sorun var bence

2015-02-10 09:08:39
  • Erkek

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!