3ds Max : viewport ekranında nvidia gtx ekran kartı performansı ?

viewport ekranında nvidia gtx ekran kartı performansı ?
Ali_aydoganali Aydoğan

Sevgili arkadaşlarım günlerdir yerli ve yabancı forumlarda araştırma yapmaktayım.3ds max 2015 kullanıcısıyım daha doğrusu geçerli sebepler yüzünden versiyon yükseltmek zorunda kaldım.Sorum şu (Rander için iyi bir makina topladığıma inanıyorum 10 bin tl lik butçe ayrıldı.3ds max viewoport ekranında çok poligonlu sahnelerde kasmasını istemiyorum iyi bir quadro ekran kartı alamıyorum çünkü 2300 tl lık ekran kartı bütçem var gtx 980 modelini düşündüm. bu konuda görüşleriniz nelerdir.lütfen benimle paylaşırmısınız.2 gün sonra bilgisayarı alıcam...
SİSTEMİM
ASUS DELUXE X 99
İ7 5960X İŞLEMCİ
NEPTON280 L
DDR4 G SKİLL 4X4 16GB RAM
SSD 120 GB
1 TB HDD
COOLER MASTER HALFTOWER 912 KASA
AOC 27`` İ2757FT MONİTOR
EKRAN KARTI ??????????????????????????????????????? BENİM DUSUNCEM ASUS GTX 980 ROG STRİX OC GDDR5

SİZLERİN GÖRÜŞERLİ NELERDİR...
PC ALINDIKTAN SONRA HİGH POLİGON TESTI VE CPU RANDER TESTI TARAFIMCA YAPILACAK SS ALINARAK FORUMLARDA PAYLASILICAKTIR. KEZA BU KONUDA HICBIR SAGLAM ACIKLAMALI KONU BULUNMAMAKTADIR. UNUTMAYALIM BILGILER PAYLASTIKCA ÇOĞALIR...

2015-02-04 13:18:51
  • Erkek
kımse yokmu koskoca forumda
Ali_aydoganali Aydoğan

kımse yokmu koskoca forumda yardımcı olucak :S

2015-02-05 12:46:14
  • Erkek
üstadım bende 6000 tl
Gereyhan16Göktuğ GEREYHANAvatar

üstadım bende 6000 tl bütçe ile pc toparlayacağım uzun zamandır araştırıyorum. ekran kartı konusunda quadro alınamıyorsa gtx980` in üzerine kart yok. benimde gördüğün gibi bütçemin neredeyse yarısı ekran kartına gidecek. işlemciyi amd` den yana kullanıyorum. ileride SLI yapmayı düşünüyorum.

edit: tabii ben gpu render için konuşuyorum

2015-02-05 13:36:37 Edit:2015-02-05 13:38:11
  • Erkek
saolsn kardesım destegın ıcın
Ali_aydoganali Aydoğan

saolsn kardesım destegın ıcın tesekkur edıyorum.dedıgımız gıbı quadro kartları butcenın % 50 sını goturuyor.Bu konuda cok arstırma yaptm fakat elle tutulur test edılmıs bı gtx viewport ekran testı goremedım.Benım sana tavsıyem madem gpu rander kuyllanıosun gtx 780 ti sli senın ıcın en ıyı kart olacaktır gpu rander cuda cekırdeklerı kullanır 780 ti cuda cekırdek sayısı 2800 cıvarında sli yaparsan 2 ye katlanıcak. ama unutma sli kartların 3ds max viewport ekranına bı etkısı yok sdc 1 tanesını kullanıyor rander alırken 2 sı devreye gırıyor.

2015-02-05 13:43:47
  • Erkek
bu bilgi benim için
Gereyhan16Göktuğ GEREYHANAvatar

bu bilgi benim için iyi oldu teşekkür ediyorum :)

2015-02-05 13:54:45
  • Erkek
eyw :) birde ben
Ali_aydoganali Aydoğan

eyw :) birde ben yanıt bulsam sorularıma :)

2015-02-05 14:26:12
  • Erkek
Öncelikle Konuyu yanlış yerde
Paranistserkan toydemirAvatar

Öncelikle Konuyu yanlış yerde açtın.
Diğer bir konu ise anlatım ve yazım şeklin .
Cevap verecek olsa bile vermez.

Bana soracak olursan Quadro alma.

2015-02-05 16:38:49
  • Erkek
Ali arkadasim, Assagidaki
EvrenEvren DincgilAvatar

Ali arkadasim,

Assagidaki konuda en son yorumda GTX 980 kullanicisi arkadas konudaki sahneye gore test etmis, karar senin.

---------------------------

"asus gtx 980 strix;

seçili değilken rotate hareketi 47fps civarı
sabit durduğunda 232fps gösterdi.

seçili iken rotate hareketinde 14 fps ye düştü."

------------------------------

http://www.tr3d.com/forum/oku/donanim/quadro-vs-gtx-tartismasina-son-nokta/5/

2015-02-05 17:30:09
  • Erkek
GTX kartlar özellikle GPU
graphmodeHAKAN ABBASAvatar

GTX kartlar özellikle GPU render için daha uygundurlar. Bu alanda çoğu Quadro dan daha fazla güç üretirler. GPU renderer lar artık production düzeyinde sonuçlar üretmektedirler ve her geçen gün daha da gelişip popüler olmaktadırlar.

http://www.redshift3d.com/

Ancak GTX lerin Viewport performansı olarak bu iş için özel olarak geliştirilmiş yeni Quadrolardan biraz geride oldukları doğrudur. Buna karşın fiyat/performans durumu göz önüne alındığında GTX ler rahatlıkla tercih edilebilirler.

http://www.youtube.com/watch?v=bohbBy7rtdE

2015-02-06 00:50:01 Edit:2015-02-06 00:50:23
  • Erkek
hepinize tesekkur ederim arkadaslarım
Ali_aydoganali Aydoğan

hepinize tesekkur ederim arkadaslarım evren kardesım gonderdıgın fotografta quadro ıle amd workstation kartlarını karsılastırmıslar sanırm ben tam secemedım kucuk bır fotograf.Bu arada arkdaslarım gtx kullanıcı arkdasların kac polıgona kdr rahat cıktıklarını ogrenebılrsem bu benım ıcımı ferahlatıcaktır.Hakan kardesim gonderdıgın mudbox performasını ızledım fakat polıgon sayısı 2 mılyonun altında sanırm gorunen o ki rahat calıstırıyor.şuanda laptop kullanıyorum gtx630m var makınamda 2 mılyonda sıkıntı yok sonrasında sıkıntı baslıyor.tabi bu 3ds max 2015 te 2013 kullansam 1 mılyonda kasmaya baslıyacaktı :)

2015-02-06 01:41:05 Edit:2015-02-06 01:51:45
  • Erkek

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!