3ds Max : Renderda noktasal hatalar ?

Renderda noktasal hatalar ?
machinisttSadık ŞAHİNAvatar

Renderda noktasal hatalar ?

Arkadaşlar daha öncede başıma geldi bir animasyon filminde, örnek olarak yukarıdaki resimdeki noktasal hataları nasıl önleyebilirim ?

2015-02-03 15:05:41 Edit:2015-02-03 16:00:11
  • Erkek
hangi render programını kullanıyorsun?
DARK_LordMetin KALAYCIAvatar

hangi render programını kullanıyorsun? progressive mi kullanıyorsun yoksa DMC mi kullanıyorsun. caustic açık mı kapalı mı? Biraz ayarlarını anlatırsan yardım cı olabiliriz...

BIRGUN HERSEY KARANLIGA GOMULECEK... O AN GELDIGINDE OLUP BITENLERE SADECE BEN TANIK OLACAGIM
2015-02-03 16:23:51
  • Erkek
Vray 2.3 kullanıyorum. Caustic

Vray 2.3 kullanıyorum. Caustic

Vray 2.3 kullanıyorum. Caustic açıktı kapattım hala değişmedi.

2015-02-03 16:41:00
  • Erkek
image sampler bölümünde adaptive
DARK_LordMetin KALAYCIAvatar

image sampler bölümünde adaptive subdivision kullanmışsıon. Bu problemin nedeni sampler bölümünde gizli.
diğer seçeneği kullansan bile bu problem çıkabilir. Vray 3 te progressive özelliği geldi. Fakat o da fire fly bırakabilir. Ama bu problemi çözer.
Sorun sampler bölümündeki seçeneklerin vray in o versiyonunda geliştirilmemiş olması.
O problemi ÇÖZEMEZSİN...
Photoshop ile hallet daha sonra ;)

BIRGUN HERSEY KARANLIGA GOMULECEK... O AN GELDIGINDE OLUP BITENLERE SADECE BEN TANIK OLACAGIM
2015-02-03 17:04:56 Edit:2015-02-03 17:06:07
  • Erkek
``DARK_Lord`` dediğin gibi çözülmüyor,

``DARK_Lord`` dediğin gibi çözülmüyor,

``DARK_Lord`` dediğin gibi çözülmüyor, azaltabildim, köfte kardeş sub-pixelinde faydası oldu sanırım baya bi ayar değiştirdim hangisi etki etti anlamadım :) Birşey daha soracağım vray frame bufferı hiç kullanmamıştım, render bittikten sonra maxin frame bufferına göre renkler çok canlı gözükürken resmi kaydedince maxin kendi frame bufferı gibi çıktı aldı renkler sönük, parlaklık yüksek. Yani render sonunda görülen resim ile kaydedilen resim aynı değil. vray frame buffer da render sonunda görülen resmi aynı şekilde nasıl kaydedebilirim?

2015-02-03 18:06:47
  • Erkek
render ekranında save yaparken
kmlkyhn87kemal kayhan

render ekranında save yaparken sol alt köşede automatic ve override seçeneği var. override ı seçeneğini seçersen gördüğün gibi kaydeder. bende aynı şekilde kaydediyorum. kalıcı çözümü var gamma ayarı la alakalı bir şey ama biraz karışık 2014 ve 2015 sürümlerinde bir takım ayarlar sonrasında düzeliyormuş.

2015-02-03 18:21:06
  • Erkek
override aktif olunca aynen

override aktif olunca aynen

override aktif olunca aynen kaydediyor. Keşke deneseydim daha önce :) Teşekkürler arkadaşlar

2015-02-03 22:13:40 Edit:2015-02-04 00:11:03
  • Erkek

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!