3ds Max : dosya boyutu

dosya boyutu
rfn

Arkadaşlar 3d max dosya boyutu çok büyük olduğundan maxde çalışamıyorum acaba 3 tane bilgisayarı ağdan birbirine bağlayıp tek bilgisayarda çalışabilirmiyim.Bu şekilde render alındığı hakkında birçok yazı okudum ama benim istediğim ekranda çalışmak bilgisi olan arkadaşlardan yorum bekliyorum.

2015-01-20 14:13:18
Bildiğim kadarıyla hayır. Yani
serkanozdoganSerkan ÖzdoğanAvatar

Bildiğim kadarıyla hayır. Yani render alabilirsiniz bir çok bilgisayarla aynı anda. Ama çalışmanız ekran kartına ve ram e bağlı bir durum. Çalışmanızı rahatlatmak için PROXY çözümlerine bakabilirsiniz.

Asus PX79 Pro - Asus Geforce gtx 690 - Intel i7 3930k 3,5Ghz - OCZ 1000W Gold - 32 Gb 1600 Mhz Vengeance Ram -
2015-01-20 14:39:46
  • Erkek
küçükte bir ayrıntı.. objeleri
faruk_dffaruk senerAvatar

küçükte bir ayrıntı..
objeleri intance ile kopyalayınca poligon sayısı artıyo ama dosyanın kayıtlı boutunda oynama olmuyo nerdeyse..
dosya boyutunu büyütmemek için işe yarayabiliyor bazen..

2015-01-20 15:08:20
  • Erkek
Calisamiyorum derken detay verebilirmisiniz?
EvrenEvren DincgilAvatar

Calisamiyorum derken detay verebilirmisiniz?

Proje dosyanizin acilma sirasinda Max donuyormu? kapaniyormu?

Proje dosyanizin bulundugu Harddisk SSD`mi yoksa normal disk HDD`mi?

Projede bulunan kaplama vs.. doyalarin yerleri proje dosyasi ile ayni lokasyondami yoksa hepsi farkli bir HDD`de ve farkli klasorlerdemi?

Son olarakda proje dosyanizin boyutu nedir ?

Not: Normalde sahsen ben calisirken 10 GB`lik proje dosyam olmustur zamaninda belkide daha fazlaydi tam hatirlayamiyorum fakat proje aciliken yuklemesi sagdece biraz daha fazla zaman alir onun disinda ciddi bir sorun yok ise duzgunce calisabilmeniz lagzim.

2015-01-21 11:05:48 Edit:2015-01-21 11:08:02
  • Erkek
Proje açılıyor ama çok
rfn

Proje açılıyor ama çok kasıyor bilgisayar içerisinde hiçbir işlem yapamıyorum bilgisayarın özellikleri notebook 6 gb ram i5 işlemci ssd yok hdd harddisk dosya boyutu 997 mb

2015-01-21 12:15:30
Ekran kartı yetersiz
Seke

Ekran kartı yetersiz geliyor olabilir.Parça parça render alıp photoshopta birleştirmeyi deneyin

2015-01-21 13:14:01
Anlasildi, Kasmanin nedeni
EvrenEvren DincgilAvatar

Anlasildi,

Kasmanin nedeni hem HDD`nin ssd olmamasindandir hemde Serdar arkadasin dedigi gibi Notebooklarin ekran karti performansi yeterli olmaz genelde bu yuzden normaldir.

2015-01-21 16:43:21
  • Erkek
teşekkür ederim arkadaşlar
rfn

teşekkür ederim arkadaşlar

2015-01-21 19:57:16
Arkadaşların dediklerine bir de
Paranistserkan toydemirAvatar

Arkadaşların dediklerine bir de ben ekleme yapmak istiyorum. İmkansızlıktan kaynaklı yeni makine alamıyorsanız. Hazır objelerden vazgecmeye bakın yada en az sekilde kullanın. O zaman projelerinizde kasma olayı azalacaktır.

2015-01-22 01:06:56
  • Erkek

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!