3ds Max : Max renderdan sonraki parlaklık sorunu

Max renderdan sonraki parlaklık sorunu
BosnaQenes karadağAvatar

Merhaba,
Çizimi max 2013`de modelleyip vray 2,3 de render alıyorum. Sorum şu render alırken kaydetmeden önce renkler gayet yerinde fakat masaüstüne .jpg olarak kaydettiğimde hafif soluklaşma oluyor. İşin tuhaf yanı şu ki internet sayfasına yüklediğimde internet üzerinden hiç bir sıkıntı çıkmıyor veya telefon içerisine attığımda hiçbir sorun yok. Bilgisayara kaydedip jpg olarak açtığımda soluklaştığını görebiliyorum parlaklığı arttırılmış gibi. Bu normalmidir yoksa ayarı varmıdır.

2014-12-30 23:03:50
  • Erkek
üstad aynı sorudan belki
kabilMustafa AKIN

üstad aynı sorudan belki en az 50 tane var.Bir zahmet formda araştırsanda form kirliliği yapmasan.

2014-12-30 23:22:40
  • Erkek
baktm ovveride seçeneği denmiş
BosnaQenes karadağAvatar

baktm ovveride seçeneği denmiş çoğu konuda ama sorun o değil. Mantık yürüttüğümüzde monitörün parlaklık dengesiyle resmin parlaklık dengesi uyumsuz gibi görünüyor ama eşleştirme yaptım sorun bulamadım. Telefon ve internet sayfası üzerinde dediğim gibi sorun yok sadece bilgisayarıma kaydedip jpg formatında açtığımda sorun oluyor.

2014-12-30 23:35:04 Edit:2014-12-30 23:36:56
  • Erkek
Dostum gamma ayarlarından zannedersem,bu
by_TuncayTuncay ÜNSALAvatar

Dostum gamma ayarlarından zannedersem,bu linten indirebilirsin,

http://www.scriptspot.com/3ds-max/scripts/gamma-settings-for-3ds-maxdesign-2014

2014-12-31 07:31:50
  • Erkek
Ekran kartının driver`ını yeni
bermanErman B

Ekran kartının driver`ını yeni guncelleştirdiysen hata verebiliyor bazen jpg formatında. Eskü sürüme geri dönüş yaparsan düzelebilir.

4930K - GTX 780 - 32GB - 3dsmax 2014 - Vray 3.6
2014-12-31 10:21:04
  • Erkek
cevaplar için teşekkür ederim
BosnaQenes karadağAvatar

cevaplar için teşekkür ederim attığınız linkten gamma ayarlarını kontrol edeceğim.
-Ekran kartında sorun olduğunu düşünmüyorum tüm sürümlerinde aynı sorunu veriyordu.

2014-12-31 14:28:23
  • Erkek

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!