3ds Max : iki katlı modüler stand

iki katlı modüler stand
mehmetgasermehmetnecatigaserAvatar

merhabalar ben modülerden çok dahaçok ahşap çizimcisiyim arada modülerde çiziyorum geçenlerde iki katlı moıdüler çizim yapmıstım.begenildi fakat sağlamlık konusunda pek bişi bilmiyorum bu iki katlı modülerde destek için ne kullanılıyor ayak basılan yer sunta olamaz heralde nasıl bi sistem kullanılıyo anlatırsanız sevinirim şimdiden teşekür ederim..

2012-12-13 00:36:14
  • Erkek
hiçmi bileniniz tok

hiçmi bileniniz tok

2012-12-13 19:48:33
  • Erkek
Metal konstrüksiyon üzerine parkelam
ArkondeRAlper SözenAvatar

Metal konstrüksiyon üzerine parkelam kaplama kullanılıyor diye biliyorum. Farklı modüler stand firmaları farklı çözümler geliştiriyor olabilir elbette. Eğer doğrudan katılımcı firma için tasarım yapıyorsanız bu konuyu çok dert etmenize gerek yok. İmalat esnasında stand firmasıyla görüşerek olası sorunları çözebilirsiniz. Eğer stand firması için çizim yapacaksanız da yinefirma yetkililerinden detayları öğrenmeniz gerekecek.

Alternatif olarak bazı modüler sistemler için sistemin imalatçısının sitesinde o sisteme ait tasarım programları bulunuyor. Bütün bağlantı parçaları ve profil boyları bu tarz yazılımların kütüphanesinde mevcut olduğundan işinizi oldukça hızlandırabilirler.

Kolay gelsin...

Gerçeği nasıl tanımlarsın?
2012-12-13 20:50:08
  • Erkek
çok sağl kardeşm bilgilerin

çok sağl kardeşm bilgilerin yararlı oldu sanada kolay gelsn

2012-12-13 22:09:18
  • Erkek
bende çizmiştim mero malzemeye ama
emkadesingEmre KARAASLANAvatar

bende çizmiştim mero malzemeye ama

bende çizmiştim mero malzemeye (toplu sistem eskidi :) ) ama eğer 2 duvardan destek alıyorsa çaprazda kalan yere bir kolon atabilirsin bu sağlamlaştırır ve 70 cmlik profıller konur . örnek resimdeki gibi ama mero için bana göre bu kolay gelsin

Sadece bir tasarımcı parçasıyım :)
2012-12-14 02:22:43 Edit:2012-12-14 02:42:49
  • Erkek
evt bnmde kafamın karıstıgı

evt bnmde kafamın karıstıgı noktalar buralardı insanların ayak bastığı yerin yani suntanınkalınlıgı normalmi olucak yoksa kalınmı olucak ve bunlara nasıl bi destek dikme falan atabilrm buydu.. teşekkrler ilginiz için.

2012-12-14 19:54:28
  • Erkek
Önemli değil
emkadesingEmre KARAASLANAvatar

Önemli değil kolay gelsin. :)

Sadece bir tasarımcı parçasıyım :)
2013-07-01 02:39:15
  • Erkek
çok kalın dişleri olan
digidrawtechSerkan KÖSEAvatar

çok kalın dişleri olan bir tarak düşünün.
bunlar örme sepet gibi birbirine 90° açı ile geçirilir. Eskiden dinazor iskeleti olan maket ler vardı. Yada çentikli tasolar onlar gibi bilmem anlatabildim mi? Yani 36x200mm kesitinde mdf hayal et boyu 3m olsun mesela.
Üzerinde de 100mm derinliğinde, 36 mm genişliğinde 40 cm arayla çentikler var bu 3m likleri 90° ile birbirine geçirerek ızgaranı oluşturacaksın, platformun en taşınabilir sökülüp takılabilir ve ucuzu budur. Taşıyıcılar metal aluminyum profilden seçebilirsiniz. Tabi taşıyıcı ayaklar yine stant malzemesiyle kapatılmalı ya da baş ka bir dekorla saklanmalı. Platformun ustünü 18 mm suntalam üzeri laminant ya da vinille kaplayacaksınız. altını sadece örtmek için ve spotlar için 6 - 8 mm duralit ya da contraplak gibi bişeyle örtmeniz yetecektir. Alternatif olarak mutlaka profiller özel sökülüp takılabilir amaca özel sistemler bulunup geliştirilebilir.

İşimiz render, gücümüz render!
2013-07-27 21:04:08
  • Erkek
çok detaylı anlatmışsınız teşekür

çok detaylı anlatmışsınız teşekür ederim konusyu 2012 de açmışım.üzerinden baya gçmiş ve herangibi sorun kalmadı ama yinede yararlı olu tekkrler

2013-07-27 21:07:10
  • Erkek
önemli değil tesadüfen gördüm
digidrawtechSerkan KÖSEAvatar

önemli değil tesadüfen gördüm konu biraz açık kalmış gibi benzer araştırma yapanlar için bende fikrimi söylemek istedim :). Kolay gelsin.

İşimiz render, gücümüz render!
2013-07-27 21:13:18
  • Erkek

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!