3ds Max : Render alırken sıkıntı yaşıyorum

Render alırken sıkıntı yaşıyorum
kmlkyhn87kemal kayhan

konu başlığı dikkat çekici olsun dedim,sorun yaşıyorum dedigim bi yerlerde yanlıs yapıyorum ve renderlarım iyi gözükmüyor. aşağıdaki konuda koycam renderları ilk bakışta yaptıgım hataları söleyebilirseniz sevinirim.

2014-12-02 17:22:12
  • Erkek
1.resim
kmlkyhn87kemal kayhan

1.resim

1.bu

2014-12-02 17:22:54
  • Erkek
2.resim
kmlkyhn87kemal kayhan

2.resim

2.bu

2014-12-02 17:23:29
  • Erkek
hata nedir onu söylerseniz

hata nedir onu söylerseniz daha açıklayıcı olur . ışık patlamaları var köşede bi onu görüyorum ben.

Bakayım ne çizmişsin O-o
2014-12-02 17:26:06 Edit:2014-12-02 17:26:35
  • Erkek
hiç gerçekci gelmiyor bana
kmlkyhn87kemal kayhan

hiç gerçekci gelmiyor bana render ayarlarında mı sıkıntı var acaba

2014-12-02 17:37:21
  • Erkek
En az 2 yıl
CanSenaydinCan ŞenaydınAvatar

En az 2 yıl sonra gerçekçi render almaya başlarsın..Sıkıntı yapma.Öğrenmeye ve araştırmaya devam et..

......Yaratıcılık,ayrıcalıktır...... behance.net/cansenaydin
2014-12-02 17:46:39 Edit:2014-12-02 17:47:19
  • Erkek
Modelleme+kaplama+ışık+camera+render
Paranistserkan toydemirAvatar

Modelleme+kaplama+ışık+camera+render

Bunlarla ilgili realistic tutorial videolarını izlemenizi öneririm .. Tabii ki izleyeceğiniz eğitim videolarında birebir aynısını yapmaya kalkışır iseniz yanlış olur. Bunun nedeni ise her mekanın kendine özgü yansıması vardır.. Deneme yanılma yöntemleri ile bulabilirsiniz. Bunların dışında ise

Işık patlaması çok fazla bunun nedeni ışıkların şiddetleri fazla da olabilir vrypsyhical camera varsa ayarlarındaki düzensizlikte olabilir. Her şey

Size tavsiyem ya bilen birisinden özel ders alın. Yada önce Teknikleri öğrenin,

1-Modelleme teknikleri bir objeyi kaç tane komut kullanarak yapabilirim hangisi doğrudur. hangi metodla modelleme yaparsam mekanda gerçekçi durur, yüzeyleri bozulmaz vs.vs. gibi.

2- Kaplama yapamyı yada hazır kaplamaları objelerinize nasıl yedireceğiniz öğrenmelisiniz. bunun için çok fazla çalışma ve materyal üretmelisiniz.

3- Işıklandırma bu kategori de ise, önce ışığın yaptığnıız mekanda gerçekte nasıl yansıyacağını önce bilmelisiniz. Ondan sonra zaten ayarlarınızı kendi bilginiz ve eğitiminiz doğrusunda gerçekçi yapabilirsiniz.

4- Kamera ise benim kanaatim ce fotoğrafçılık realistic düzeyde başlangıç seviyesin de kendiniz geliştirin. elinize bir kamera alın ve çekimler yapın açık hava da açık mekanda kapalı mekan yağmurlu karlı güneşli hava neyse artık :) Bunları yapın ki kamera ile fotoğraf çekerken nerede karanlık nerede aydınlık nerede patlama olup olmayuacağını anlarsınız ve VrayPsyhical camera da ki parametrelerde o şekilde ayarlamalar yapar render alırsınız.

5- Render ayarlarında ise tamamen render motorunun içindeki parametrelerin anlamlarını ne işe yaradıklarını hangi değerleri değiştirirsem oran orantıyı yakalarım render ı uzatır kısaltırım, daha detaylı yada detaysız alırım, daha pürüzlü yada pürüzsüz alırım yansımaları, güneş etkilerini vb. her şeyi bunları göz önüne alıp ayarınızı gerçekleştirin.

Bunları yaptıktan sonra, render alıp paylaşımınızı yapın.

Yoksa bizim size burada diyebilecğimiz tek şey. Dha çok ders izle, daha çok pratik yap, o zaman değişimi sende fark edersin.

Işık patlamış, zemin olmamış, malzemelerle biraz daha ilgilenin cam olmamış açılar da pek iyi durmamış der işin içinden çıkarız.

2014-12-02 17:48:37
  • Erkek
Paranistserkan toydemirAvatar

Can`ın dediği gibi bunlar becerine kabiliyetine göre zaman alacaktır. Hemen ertesi günü olacak diyemeyiz. O yüzden ilk önce Sabırlı olacaksın...

Her şey bir anda olsaydı, şu an 30 değil 10950 yaşında olurdum.

2014-12-02 17:53:40
  • Erkek

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!