3ds Max : İçi dolu 3D yazı nasıl yapılır.

İçi dolu 3D yazı nasıl yapılır.
wholouseeHulusi ESEN

Selamlar arkadaşlar 3dmax programında text`i seçerek bir yazı yazıyoruz ve extrude vererek yazıyı 3d hale getiriyoruz. Fakat bu işlemde yazı 3D oluyor ama yazının içi dolu olmuyor.. harfler içleri boş kutucuk gibi oluyor..
3D lazerde harfdlerin sadece dış yüzeylerini görüyoruz iç kısmı dolu olmuyor.. bu konuda bana yardımcı olabilecek arkadaş var mı?

2014-11-17 20:50:17
  • Erkek
dostum içi dlu olmasını

dostum içi dlu olmasını istiyorsan tex ile yazdığın yazının üstünden line ile geçeceksin ondan sonra extrude verdin mi dolu çıkar :) başka şekli varmıdır bilemem.

Bakayım ne çizmişsin O-o
2014-11-17 20:56:31
  • Erkek
extrude modifier ile yaptıysan

extrude modifier ile yaptıysan modifier in parametrelerinden cap lerin işaretli olup olmadığını kontrol et

2014-11-17 21:04:02
  • Erkek
Extrude yerine Bevel eklersen
halkaFurkan YILMAZ

Extrude yerine Bevel eklersen daha şık birşeyler ortaya çıkar.

www.furkanyz.com
2014-11-17 22:05:21
  • Erkek
ici dolu derken, kamerayi
tricecoldNewtimucin ozgerAvatar

ici dolu derken, kamerayi fontun icine aldigin bosluk gormemek istiyorsan o apayri bir dunya

MAYA/HOUDINI SR.FXTD / MPC timucinozger.com
2014-11-18 07:53:23
  • Erkek
Timuçin :) konuyu okurken
serkanozdoganSerkan ÖzdoğanAvatar

Timuçin :) konuyu okurken aynı buraya yazdığın aklımdan geçti kelimesine kadar :) Çok yaşa kardeşim :)

Asus PX79 Pro - Asus Geforce gtx 690 - Intel i7 3930k 3,5Ghz - OCZ 1000W Gold - 32 Gb 1600 Mhz Vengeance Ram -
2014-11-18 14:58:22
  • Erkek
Arkadaş çok basitçe şunu
Seke

Arkadaş çok basitçe şunu demek istemiş.Çizgisel nesneler tam olarak kapalı değil ise extrude doğru çalışmaz.Yani fontun uygun olup olmadığı önemli.Diğer yazı tiplerinden birini dene extrudela.

2014-11-18 18:10:12 Edit:2014-11-18 18:10:44
Selamlar arkadaşlar.. Fontu
wholouseeHulusi ESEN

Selamlar arkadaşlar..
Fontu extrude yaptıgımda içi boş harfler çıkıyor.. seçeneklerden cap leri tıkladıgımda sadece ust ve alt yuzeyı kapatıyor.. dolayısıyla harfın ıcı bos kalıyor.. (kutu gıbı)

tricecoldNew in dediği o apayrı dünyayı istiyorum ben :)

yazılar o kadar çok ki line ile üzerinden geçmek mümkün değil..

Beveli deneyeceğim..

Timuçin eğer o ayrı dunyanın kapılarını acarsa bize cok seviniriz :)

2014-11-21 12:16:35
  • Erkek
aciyim, icini Volume yapman
tricecoldNewtimucin ozgerAvatar

aciyim, icini Volume yapman lazim. Senin dedigin, Solid modelling e girer ki bizim kullandigimiz 3D aplikasyonlar kullanmaz onu cunku gerek yoktur. Autocad,Solidworks de kullanilir. Max Maya Houdini gibi programlarda boyle bir efek vermek icin kullanilan yontem objenin icini Volume yapmaktir. Yani dusun ki yaziyi cok yogun bir duman a ceviriyorsun. Max de bunu nasil yaparsin bilmiyorum ama Houdini ve Maya istiyorsan yazabilirim.

MAYA/HOUDINI SR.FXTD / MPC timucinozger.com
2014-11-21 15:01:50
  • Erkek
Halen beceremedim. Bir de
wholouseeHulusi ESEN

Halen beceremedim. Bir de cinema 4D ile deneyeceğim.
Ama önce cinema 4D kurulu bir PC bulmam lazım..

2014-12-04 13:19:02
  • Erkek

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!