3ds Max : Nerede bu 3ds max işleri.

Nerede bu 3ds max işleri.
harunsatHarun SatılmışAvatar

10 yıl önce bu işe başlarken dedim ki; 10 yıl sonra insanlar her düşündüklerini modellettirler ve işe ondan sonra başlarlar. 10 yıl sonra gene diyorum ki, yanlış düşünmüşüm...:) İnsanlar gün geçtikçe pintileşiyor...:)

Akıcı şekilde iş gelmiyor. 2 ayda bir, 3 ayda bir, tek tük neden acaba? Bir fikri olan var mı?

Bize, analardan oğullardan dilekler yeter, yazın sarı kışın beyaz çiçekler yeter...
2014-11-02 18:22:40
  • Erkek
Çok büyük şirketler çoğaldıkça
3ddesenmustafaAvatar

Çok büyük şirketler çoğaldıkça küçük büroların işi zorlaşacak.Bir zamanlar network alanında uzmanlaşmaya ve iş yeri açmaya karar verdim.Şimdi Bu işe Turkcell ve diğer operatörler el attı.Bizim burda bir ton tabelacı var.Tramway ve otobüs hatlarındaki panolarda reklam işlerini İstanbuldan çok büyük bir firma almış ve yapıyor.Adamlar işi 10 seneliğine kapmışlar.

2014-11-02 18:40:28
  • Erkek
Cevap vermek isterim ama
ETezerErgin TEZERAvatar

Cevap vermek isterim ama siaysi olarak nitelendirilebilir. Susucam, ta ki sıra bana gelene dek ... ,)

ErginTezer02@gmail.com Sadece Hak Edenlere ...
2014-11-02 23:43:42
  • Erkek
engin ömrünün yetmeyeceği işlere
firketeyılmaz bağıran

engin
ömrünün yetmeyeceği işlere kalkışma bence

harun
iş sadece büroda yapılmıyor. Belli bir artıştan sonra firmalar kendi bünyelerinde eleman istihdam ediyorlar. Buda ekonominin kuralı. Yoksa iş artışına dair öngörün gerçekleşmiş durumda. Göremediğin sadece ekonominin kurallarının işleyiş biçimi.

Söylediklerinize dikkat edin; düşüncelere dönüşür. Düşüncelerinize dikkat edin; duygularınıza dönüşür. Duygularınıza dikkat edin; davranışlarınıza dönüşür. Davranışlarınıza dikkat edin; alışkanlıklarınıza dönüşür. Alışkanlıklarınıza dikkat edin; değer
2014-11-03 10:42:53
  • Erkek
10 sene önce bu
atakan25gökhan gürdoğanAvatar

10 sene önce bu işi yapanlar mumla aranırken şimdi yapan çoğaldı.Mumla aramak bir yana neyini sallasan bu işi yapana çarpıyor.Bana göre iş olmaktan çıktı.Çünkü hobi olarak başlayıp kendine meslek edinen,esas yaptığı işinin dışında akşamları evde ayrıca para kazanabileceği bir hobi olarak gören çok tanıdığım var.

zaman su gibi akıp gidiyor
2014-11-03 17:47:24
  • Erkek
Sonuç olarak bu görselleştirme

Sonuç olarak bu görselleştirme işleri artık kazandırmayacak mı demek oluyor? Başka sektörlere mi yönelsek bilemedim ki ?

Bize, analardan oğullardan dilekler yeter, yazın sarı kışın beyaz çiçekler yeter...
2014-11-03 18:43:02
  • Erkek
3D Modelleme ve animasyon
Timur_POLATTimur POLATAvatar

3D Modelleme ve animasyon Türkiye`de %80 ölçüde inşaat sektörüne dayalı. Yüklenici firmalar bu hizmeti dışarıdan alıyordu belli bir zamana kadar.Ama proje firmalarının artması rekabet ortamı oluşturdu. Artık Mimari ve betonarme proje yaptıran müteahitlere 3D bedava gibi hizmetler sunuluyor. Bu 3d çalışmalarıda bünyelerinde bulundurulan kişilere yaptırılıyor. Dolayısıyla homeoffice mantığında çalışan 3D`ci arkadaşlar iş bulmada zorlanmış oluyorlar. Sonuç olarak tabelalarda, televizyon internet v.b reklam unsurlarında artık çok kalitesiz çalışmalar görüyoruz. Bunların kalitesiz olmasının sebebi ise çalışmaları yapan arkadaşların yeteneksiz oluşu değil elbette. İş verenlerin çalışanları üzerine kurmuş olduğu "kısa zamanda bitir" dayatması. Durum böyle olunca çalışan sanatçı ne deneme render`ı nede post production basıp geçiyor tabiri caizse. Artık ya Bilgisayar Grafiği Sanatçıları Odasını kurarız tabiki kaç kişiysek. Yada işimiz Hz. Mehdi`ye kaldı.

Teşekkürler.

2014-11-03 19:55:54
  • Erkek
Aslında ben eski bir

Aslında ben eski bir tesisatçıyım... Tesisatçılığı bırakmamın temelinde düşük fiyatlar vardı. İş hatasız olsun diye uğraşır didinirdik. O zamanlar bir daire doğal gaz hattı ve ısıtma tesisatı için istediğimiz ücret 450-500 TL idi. Lakin piyasa öyle bir hale gelmişti ki insanlar bu işçiliği 200TL gibi komik rakamlara yapmaya başladılar. Yaptığınız temiz iş, sağlam işin neredeyse hiç bir önemi kalmadı. Sonuç olarak, çok çok tanınmış bir noktada değilseniz, işin hakkını istediğiniz zaman iş size gelmiyor. Bir de boş duracağıma şu işi yapayım mantığı tüm sektörlerde piyasanın olumsuz etkilenmesine neden oluyor.

2014-11-04 22:02:56
  • Erkek
Ekonomi
ysf-nlnYusuf ÜnalanAvatar

Konu ekonomi olunca başta para sisteminin sorgulanması lazım. Sektör ne olursa olsun, zenginler servetlerini katlarken fakirler çoğalıyor servet on kişide toplanıyorsa doksan kişi aç kalıyor. Bu konu hakkındaki yorumlarınızı bekliyorum.

2014-11-04 23:50:41
  • Erkek
1: para parayı çeker
firketeyılmaz bağıran

1: para parayı çeker
2: Eğer tüketici her zaman daha hesaplısı olsun kalite önemli değil dediği mühletde her sektörde buna benzer sorunlar olacak ve devam edecektir.
3 Bu iş sadece ülke ile ilgili bir sorun değil. Uluslararası bir sorundur. Eğer birileri dışarıya daha ucuz iş yaptırıyorsa o ülke resmen fakirliğini ihraç der hale gelir. Aynen Çin gibi.
Aslında en büyük sorumluda biziz. Çünkü en büyük tüketici biziz.

Söylediklerinize dikkat edin; düşüncelere dönüşür. Düşüncelerinize dikkat edin; duygularınıza dönüşür. Duygularınıza dikkat edin; davranışlarınıza dönüşür. Davranışlarınıza dikkat edin; alışkanlıklarınıza dönüşür. Alışkanlıklarınıza dikkat edin; değer
2014-11-05 11:07:57
  • Erkek

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!