3ds Max : pencereden içeri giren ışık

pencereden içeri giren ışık
halukhaluk demircioğluAvatar

arkadaşlar gün ışığı kullanıyorum ışığın içerideki etkisi güzel ama penreden arka tarafa bakınca arka kısım siyah çıkıyor bunu nasıl düzeltebilirim.
ekte resim yolluyorum

2014-10-30 09:36:31
  • Erkek
...........

...........

stunların arkası gri bazende siyah çıkıyor

2014-10-30 09:37:32
  • Erkek
perdenin arkasında bir resim
firketeyılmaz bağıran

perdenin arkasında bir resim yok sanırım.

Söylediklerinize dikkat edin; düşüncelere dönüşür. Düşüncelerinize dikkat edin; duygularınıza dönüşür. Duygularınıza dikkat edin; davranışlarınıza dönüşür. Davranışlarınıza dikkat edin; alışkanlıklarınıza dönüşür. Alışkanlıklarınıza dikkat edin; değer
2014-10-30 09:57:31
  • Erkek
ozona bakıyorsunuz 25 dereceden
enesbyrmEnes BAYRAMAvatar

ozona bakıyorsunuz 25 dereceden sonrası busekılde gırıye gıder ya sun light ın ayarlarını degıstırın.ama anladıgım kadarı ıle bunu ıstemıyorsunuz.yerine bir background resim atabilirsiniz.iyi calısmalar.

2014-10-30 10:12:15
  • Erkek
...........

resim ya da ışık yok. solda görünen sütunların arkasından gün ışığını almak istiyorum

2014-10-30 14:11:21
  • Erkek
o zaman ışık volumetrik
firketeyılmaz bağıran

o zaman ışık volumetrik light olacak demektir. Senin istediğin ışığı bu verir. Emin değilim ama ortama biraz sis vermek de çözüm noktasında denenmelidir.

Söylediklerinize dikkat edin; düşüncelere dönüşür. Düşüncelerinize dikkat edin; duygularınıza dönüşür. Duygularınıza dikkat edin; davranışlarınıza dönüşür. Davranışlarınıza dikkat edin; alışkanlıklarınıza dönüşür. Alışkanlıklarınıza dikkat edin; değer
2014-10-30 15:45:16
  • Erkek
Selam, aradan
campanellaMahmut AltuntaşAvatar

Selam,
aradan geçip yere ışık düşmesi için, kontrolü daha kolay olduğundan direct light koyun ve gölge tipini vray shadow yapın. Cam malzemenin de refraction kısmında affecet shadow işaretli olmalı. Dışarısının beyaz olması için ise environmenttan vray skyı kaldırıp beyaz renk yapın ya da vray plane light koyup visible yapın.
Kolay gelsin.

Bir düşte yaşıyoruz. Düşleyenin olmadığı, düşün kendini düşlediği bir düş.
2014-10-30 23:49:20
  • Erkek
selam

arkadaşım iyi çalışmalar benim önerimde photoshop kullanabiliyorsan eğer render kaydederken alpha tga ile photoshoptada istediğin resim yada renk koyabilirsin

2014-10-31 13:15:56
  • Erkek
bende bir şey sorucam
kmlkyhn87kemal kayhan

bende bir şey sorucam tavandaki spotların ısıgını nası veriyorsunuz ?

2014-11-05 15:18:18
  • Erkek

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!