3ds Max : Son Çalışmam ve Karasızlığım

Son Çalışmam ve Karasızlığım
ALTaMaRaÜmit KorkmazAvatar

Merhaba arkadaşlar bir haftadır uğraştığım bir proje var ve sonunda bitirdim. Olduğum yerde müşterilere direk fiyat verip iş alma şansınız pek yok sonradan da fiyat söyleyince tahmin ettiğiniz gibi sıkıntı oluyor. Şimdi benim şu aşağıda gördüğünüz işe ne fiyat vermem gerekir. 3 Blok var 2 blok aynı tipte. Diğer bir blok farklı. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

2014-10-13 15:43:59 Edit:2014-10-13 15:49:33
  • Erkek
Tam polemik olacak bir
gasiyanDevrim ErdalAvatar

Tam polemik olacak bir konu,kendi emeğini senden daha iyi kimse fiyatlandıramaz.
ama bir örnek ve fikir olması için en azından,yaşam standardını sıkıntıya sokmayacak şekilde bir fiyat verebilirsin.
Ama her zaman kendini bir tasarım firması gibi düşünerek hareket et,
Bilgisayar maliyetin
program maliyetin(lisanslı olmasa da ekle ileride lisans alabilmek için)
sigorta,yemek,maaş(eleman çalıştırdığını düşünüyormuş gibi)
bu işten ev geçindiren insanları da işin içine katmalısın,
En önemlisi kendi emeğin ve tecrübeni fiyatlandırmalısın..

Bu yorumum üzerine oo oldu üstüne arabada istesin diyen,1000 tl den fazla etmez diyen arkadaşlarım ,sizde mesleği bırakıp gidinde bir nefes alalım.hangi fabrika üretiyor sizi bilmiyorum ki,yada nasıl hesaplama yapıyorsunuz.
60 dairelik bir siteden ne kadar kar elde edilir,Bahçesine yerleştirdiğiniz ağaçların gerçek fiyatları ne kadar önce bunları öğrenin sonrasında da bu binaların bir çoğu yapılmadan sadece sizin projeleriniz ile satılıyor ise ne kadar para istemelisiniz..

KONU POLEMİĞE AÇIKTIR,HERKES GENELDE İLK YORUMU BEKLER SALDIRMAK İÇİN,
BUYURUN MEYDAN AÇIK

www.dvamimarlik.com
2014-10-13 16:13:25 Edit:2014-10-13 16:14:25
  • Erkek
Çok güzel bir açıklama

Çok güzel bir açıklama yapmışsın da kahretsin ki müteahhit denilen şahıslar malesef çok ölü yiyiyci diyim. Etraftaki bu işi ucuza çizen arkadaşlar da cabası.
Şimdi burada fiyatlama şöyle ilerliyor.
Bloklara fiyat veriyorsun sonra vaziyet planına ve kat planlarına. Sorun şu ki iki blok aynı olduğu için adam onları kopyala yapıştır yaptın diyor bişi yapmadın ki diyor. Sıkıntı büyük yani diyebilecek birşey de bulamıyorum bu kadar basit düşünen insanların karşısında.

2014-10-13 16:31:01
  • Erkek
Güzel kardeşim benim
orhanyılmazOrhan yılmaz demirciAvatar

Tahmin ediyorum yeni yeni freelance iş yapmaya başladın, tecrübelerime dayanarak bir iki kelime yazmak istedim.

İşe başlamadan önce teklifini verip,anlaşıp ödemenin 3/2 alıp, öyle başlamalısın.

Geriye kalan 3/1`ne ise kalem çek :)
Alamazsan üzülmemiş olursun.

Şimdi bu yaptığın işin bedelini biz belirleyemeyiz, bir fiyat versek burası yıkılır ;)

Sonuçta emek var, bu iş yapılırken sıkıntısını sen çektin.
Bedelini sen ortaya koyacaksın, ancak müteahhit yan çizeceğinden, müteahhitle ortak bir noktada buluşup ne alabiliyorsan al.

Paranı kurtar.

Kolay gelsin.

orhanyilmazdemirci@gmail.com
2014-10-13 16:48:25 Edit:2014-10-13 16:48:53
  • Erkek
En azında fiyatlandırmada nasıl

En azında fiyatlandırmada nasıl bir yol izlemeliyim o yönde bir tiyo verseniz. Metrekare usulümü, render başımı, yoksa al bu iş bu kadar para mı? Hangisi? Varsa başka bir yöntem .

2014-10-13 17:08:58
  • Erkek
orhan hocama katılıyorum işe
ugurkanturugurkanturAvatar

orhan hocama katılıyorum işe başlamadan mutlaka paranın 3/2 si al.yoksa çok sıkıntı çekersin.burada herkes bu sıkıntıyı çekmiştir.geri kalan ödeme için 3 gün sonra gel derler gidersin 4 gün sonra gel derler yani alamazsın alsan da mutlaka kırpıp verirler.hele müteahhit ise su bile iç derim.

m2 usulu zor kabul etmezler.render başına fiyat ver derim.

Kolay gelsin.

ugurkantur@gmail.com
2014-10-13 20:53:49
  • Erkek
Merhaba çalışmalarıma ben standart
aynstaynxMehmet ÜNSALAvatar

Merhaba çalışmalarıma ben standart fiyat veriyorum sana da tavsiye ederim,

Her farklı blok için 1.000 Tl+KDV
Peyzaj havuz bahçe için 1.000 TL+KDV
Her farklı blok Kesit görüntü için 750 TL+KDV
Oda iç mekan render her oda için 750TL+KDV (Burada iç mimar ile çalışlıp katalok görüntüsü elde ediliyor.)

fiyatı`da yarısı sözleşme sırasında kalan yarısını`da işi teslim ederken alıyorum diğer piyasadaki çapulculardan bir adım önde olup sürekli daha kaliteli bir duruş sergileyip müşterinin ver abi ne olursa yaparız cı şarlatanlardan uzak durmalarını tavsiye ediyorum.
Senin proje fiyatının toplamı 4500TL+KDV
indirim yapacağında peyzajın küçüklüğüne göre 500Tl ye düşebilirsin
kesit görüntüde de belki 600Tl yapabilirsin onun dışında indirimlik bir durum yok.

AynstaynX Mimari modelleme merkezi : www.ayrintigrafik.com Unity Oyun geliştirme kitabımın resmi web sayfası : www.uzaykasifleri.com
2014-10-15 14:14:45
  • Erkek
Mehmet Ünsal fiyatlandırmanda hem
serkanozdoganSerkan ÖzdoğanAvatar

Mehmet Ünsal fiyatlandırmanda hem mantık hem de fiyat düzeyi olarak yanlışlıklar görüyorum. Tahmini 60 dairelik bi yeri bir daire fiyatının neredeyse %1 fiyata çizmek muhteşem fikirmiş :) Ne diyeyim..

Asus PX79 Pro - Asus Geforce gtx 690 - Intel i7 3930k 3,5Ghz - OCZ 1000W Gold - 32 Gb 1600 Mhz Vengeance Ram -
2014-10-15 15:56:45 Edit:2014-10-15 15:56:57
  • Erkek
Serkan arkadaşım eğer adam
aynstaynxMehmet ÜNSALAvatar

Serkan arkadaşım eğer adam 60 daireli bir site yapacaksa eğer senin 20-30 milyar gibi bir fiyat vermen sorun olmamalı bina tipleri aynı ise zaten sen değil makinan yorulacak her binada 10 daire olduğunu varsayarsak sen bir blok çizeceksin artı tek tip plan görüntüsü çizeceksin buda peyzajla beraber sana 3.000TL+KDV tutar ki günümüzde kimse tek tip binaya daireye dayanarak 60 daire iş yapmaz buda mütehaite 20-30 milyara patlar o parayı vermeyecekse boşuna eşekgibi çalışıp kendimi hiç yoramam.

AynstaynX Mimari modelleme merkezi : www.ayrintigrafik.com Unity Oyun geliştirme kitabımın resmi web sayfası : www.uzaykasifleri.com
2014-10-15 16:08:02
  • Erkek
Ben şimdi anlamadım.. Bence
serkanozdoganSerkan ÖzdoğanAvatar

Ben şimdi anlamadım..
Bence de 20 -30 bandında olmalı tabi kalitesi bu olamaz o görsellerin de..
Makinanın yorulmasını işten saymıyorsanız ben onu da anlayamıyorum bir yandan da..
3000 TL nedir onu anlamadım gerçekten. En küçük projede bile max i açmanızın bedeli o kadar olmalı diye düşünüyorum. Bunlar tamamen kişisel fikirlerim ve bakış açımdır tabi. Sen böyle mi yapıyorsun diye sorarsanız da cevabım kesinlikle evet olacak. Bu sayede de hiç yüz göz olmadan param kimse kalmadan ve ön ödeme alarak bütün işlerimi yapıyorum.

Asus PX79 Pro - Asus Geforce gtx 690 - Intel i7 3930k 3,5Ghz - OCZ 1000W Gold - 32 Gb 1600 Mhz Vengeance Ram -
2014-10-15 16:13:11 Edit:2014-10-15 16:15:15
  • Erkek

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!