3ds Max : İstanbulda en iyi 3D sMax Kursu Hangisi

İstanbulda en iyi 3D sMax Kursu Hangisi
RafiqMurat PakdemirAvatar

Merhaba..

Profesyonel Grafikerim 4 yıldır reklam sektöründe.

İstanbul`da birçok 3D sMax kursu var mimtek, 3D akademi,Bilgeadam, Bilişim M.

Görüş ve önerilerinizi bekliyorum hangi kurs 3D sMax için en ideal olandır ?

2011-10-03 14:21:39 Edit:2011-10-03 14:36:46
  • Erkek
Neredeyse piyasadaki tüm kurslar
exedesignFatih EkeAvatar

Neredeyse piyasadaki tüm kurslar saydıkların ve harcindekilerin ortak bir özelliği vardır.
Ne mi ?

Bilge Adam,Mimtek,Bilişim vs. Şubelerine göre değişmekle beraber, koltukları rahat,kafeteryası güzel,çayları bazen taze, kısaca gözle görülecek herşeyi siz(öğrenciler) ürkmesin diye düzgün. Ancak gelelim asıl olan meseleye Hocaları Ucuz veya hevesleri sömürülen tipler. Standart müfredat ve hızlı bir para akışı içinde hemen bu sınıfıda bitirelim gelsin paralar mantığıyla kurulmuş firmalardır.(veya daha sonra sıcak paranın etkisiyle bu yola yönelmiş) Bir çoğunda öğretme garantisi olmakla birlikte piyasa ihtiyacını karşılamayan(mecburen) eğitime tabi tutulursunuz.
Program nedir nasıl kullanılırı arıyorsanız hepsi işinizi görür. Paranız çoksa en pahalısına az sa en ucuzuna görüntü farklı gerisi aynı.
Sertifika denen kağıtparçası için gideceksen onda da gerek yok. Kurslar önce uyduruk bitirme sertifikası verir. Bu sadece eğitimi gördüğünüz anlamına gelir uzmanlık için www.autodesk.com `un sınavları var

Not: Şimdi birşeyi daha belirteyim bu sitede bu firmaların birçok elemanlarıda kol gezer "propoganda,reklam vs " için şimdiden söyleyim boşuna milletin aklını bulandırmayın. "KRAL ÇIPLAK" bunun ötesi yok.

2011-10-03 15:00:59 Edit:2011-10-03 15:15:33
  • Erkek
mrb fahit sana bişey
ghostseckinseçkin akkayaAvatar

mrb fahit sana bişey sormak istiyorum autodeskin kendisinin verdiği ADS ( olması lazım ismi ) sertifikasını almak için neler yapmak gerekiyor biliyormusun ?

www.mosteffect.com
2011-10-03 15:26:22
  • Erkek
Arkadaşlar az önce Bilişim

Arkadaşlar az önce Bilişim Eğitim Merkezindeydim 2 ay için 790 lira dediler.
Ama bir yerden başlamam gerek ama neresi çok kararsız kaldım :(

2011-10-03 15:32:21
  • Erkek
kıyaslaman için söylüyorum.bilimsel akademiye
erenminareciEren MinareciAvatar

kıyaslaman için söylüyorum.bilimsel akademiye gitmiştim ben.öğretmen attach yapmayı bilmiyordu daha.hayatımda verdiğim en ziyan paradır.vray öğreticez demişlerdi, tr3dden indirdikleri 2 dersi 2 saat izlettirip gönderdiler.

Remember when life was simple and Voltron & ThunderCats ruled the Universe
2011-10-03 15:44:18
  • Erkek
Autodesk`in Öğrenme merkezleri(ATC) dediği
exedesignFatih EkeAvatar

Autodesk`in Öğrenme merkezleri(ATC) dediği saydığınız kursların insiyatifine bağlı olarak verdiği sertifikalar kurs bitirme sertifikasıdır.
Profesyonel sertifika(işin uzmanı olduğunuza dair) için "ACI" sertifikasına ihtiyaç vardır. Sınavla ilgili kabaca test bilgisini "http://images.autodesk.com/adsk/files/Summary_of_Test_Information_8_2011.pdf"
Sertifika aşamalarını
http://usa.autodesk.com/adsk/servlet/index?id=11682147&siteID=123112
Sınav Merkezileri ve öğrenci girişleri için
http://autodesk.starttest.com/

Kısaca sınav için önce bir "vue" test merkezi bulunur ücreti yatırılır ve Autodesk size gerekli birkaç döküman sağlar çalışır Test merkezinde sınava girersiniz.Bu kadar.

2011-10-03 15:58:36
  • Erkek
teşekkür ederim fatih bu
ghostseckinseçkin akkayaAvatar

teşekkür ederim fatih bu verdiğin linkleri araştırcam, saol

www.mosteffect.com
2011-10-03 16:46:05
  • Erkek
öğrenmek için kursları tavsiye
gasiyanDevrim ErdalAvatar

öğrenmek için kursları tavsiye kesinlikle etmiyorum.bir kurs mağduru olarak,bilge adama dünyanın parasını vermiştim zamanında.kursun yarısında hoca değiştirdiler.
max in sadece başlangıcını öğrettiler,vrayde basit render için 2-3 ezber,photoshop hiç yok.sertfika diye verdiklerinin ne işe yaradığını hiç anlamadım.
bir sürü eğitim videosu var oturun izleyin öğrenin.
ki kurstakilerin yarısıda programı kullanamıyordu...

www.dvamimarlik.com
2011-10-03 17:48:02
  • Erkek
Yorumlarınız için teşekkürler ya`ni

Yorumlarınız için teşekkürler ya`ni demek oluyor ki, hiçbir kurs faydalı değil.

Tamam o zamanda videolarla başlayacağız bu işe napalım :(

2011-10-03 17:53:21
  • Erkek
Ben Bilgeadam Kadıköy`de
Querorz

Ben Bilgeadam Kadıköy`de 9 aylık programa katıldım 1.5 sene kadar önce. Kesinlikle üstteki yorumlardaki kurslardan çok daha iyi bir eğitim verdiler. Verdikleri eğitim sizi piyasada ufaktan ufaktan çalışabilecek bir seviyeye getiriyor. Ancak tamamen piyasaya yönelik bir eğitim var. Organik bir bina modellemek isteseniz yapamazsınız.
Kurs bittikten sonra 1 sene ara verip 3ds Max`i tamamen unuttum. 4 aydır setlerden ve tutoriallerden tekrar öğreniyorum ve Bilgeadam`ın hocasıyla yarışacak kadar bilgim vardır modelleme konusunda :) .

2011-10-03 21:04:06

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!