3ds Max : Poligon sorunu

Poligon sorunu
Artofdesignahmet sağlamAvatar

Merhaba arkadaşlar.Bina kaplaması yapıyorum ama kenarlarda üstüste binen poligonlar oluşuyor.Sadece kaplama değil düz duvarda da kenarlarda bu sorun oluşuyor.Bu da renderda ya siyahlık yada şekil bozukluğu olarak çıkıyor.Üstüste binmiş poligonları teker teker sildiğimde problem kalmıyor ama yüzlercesi var.Yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

http://i60.tinypic.com/34p11g3.jpg

2014-07-30 19:30:02
  • Erkek
pencere yerleri
OtsukarciAhmet Küçükkaya

pencere yerleri boolean yaptınmııı

ŞU FAKİRE BİR SADAKA BOOLEAN SCRİPT VEREN OLMAZMI ACABA
2014-07-30 20:44:51
  • Erkek
Hayır maxın windowsunu ve

Hayır maxın windowsunu ve wallını kullanıyorum otomatik açılıyor pncereler.Zaten pencerelerde sorun yok kenarlarda sorun oluşuyor.

2014-07-30 21:15:11
  • Erkek
sanırım duvarı boolean yaptıktan
sener4186şener yıldızAvatar

sanırım duvarı boolean yaptıktan

sanırım duvarı boolean yaptıktan sonra oluşam yüzey hataları.ben bu hatayı şöyle düzeltiyorum. tüm yüzeyi polygon ile seçtikten sonra smoothing groups kısmındaki boş kutucukları tıklayarak dolu hale getiriyorum.resimde örnek verdim. kolay gelsin.

http://www.seneryildiz.com.tr
2014-07-31 00:42:30
  • Erkek
Bu boolean sorunu değil

Bu boolean sorunu değil hocam.Duvarların birleştiği kenarlardaki poligonların üstüste binmesi sonucunda çıkan br sorun.Cevabınız için teşekkürler.

2014-07-31 01:03:36
  • Erkek
Resimde işaretlediğim yerlerdeki polygonlarda
fy3dtasarimYunus DAYFUNAvatar

Resimde işaretlediğim yerlerdeki polygonlarda

Resimde işaretlediğim yerlerdeki polygonlarda vertexlerde kayma var gibi geldi bana

www.yunusdayfun.com
2014-07-31 11:48:21
  • Erkek
Global switches --- raytracing
KrmmcRKerem MUCURAvatar

Global switches --- raytracing --- secondary rays bias sekmesini 0.001 yapmayı dene

Düşlediğimiz evi al, sonra yan içinde.
2014-07-31 12:12:20
  • Erkek
Cevaplar için çok teşekkürler

Cevaplar için çok teşekkürler

Cevaplar için çok teşekkürler arkadaşlar.Asıl sorun kenarlardaki işaretlediğim fazla poligonlar.Duvarı yaparken İşaretlediğim yerlerdeki küçük poligonlardan 2 tane üstüste oluşuyor.Onları sildiğimde büyük poligon tek parça halinde kalıyor ve sorun gideriliyor. Binada birsürü köşe ve kat var tek tek silmek çok uzun sürer.Asıl merak ettiğim dıvarı çizerken o köşelerin oluşmamasını nasıl sağlayabilirim. Duvarı line çizip sonrasında maxın wall komutuyla oluşturuyorum.

2014-07-31 17:11:27
  • Erkek
Çizgilere
OtsukarciAhmet Küçükkaya

extrud uygulamış olmayasın yanlışlıkla

ŞU FAKİRE BİR SADAKA BOOLEAN SCRİPT VEREN OLMAZMI ACABA
2014-07-31 17:55:20
  • Erkek
Resimdeki seçili dış cephe

Resimdeki seçili dış cephe kaplamasını extrude ile yaptım.Ama hiç dokunmadığım bir üst katta da yine köşelerde üstüste binmiş poligonlar ve o köşelerde renderda siyahlık oluşuyor.

2014-07-31 18:48:43
  • Erkek

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!