3ds Max : Yakınlaşma ve Uzaklaşma Sorunu

Yakınlaşma ve Uzaklaşma Sorunu
bedirhankoseBedirhan KöseAvatar

Selamlar, 3ds Max`de tasarladığım bir mekanda yakınlaşma veya uzaklaşma yapacağım zaman ya çok fazla zoom yapıp mekanımın arkasına gidiyorum ya da çok uzağa gidiyorum. Sadece bu da değil, bir objeyi baz alıp etrafında dönmeye kalktığımda sahne obje odaklı dönmek yerine çok daha abuk bir şekilde dönüyor, bir de bakmışım ki benim sahne taa ötelerde bir yerlerde kalmış. Yakınlaşma ve yönlendirmeyle ilgili böyle bir sorun var, nasıl düzeltip varsayılan ayarlara döndürebilirim?

Bedirhan Kose Interior Designer
2014-07-26 12:50:31
  • Erkek
öncelikle çalışmanızı sahnenizin ortasına
fallofaherocan birinciAvatar

öncelikle çalışmanızı sahnenizin ortasına taşıyın her zaman ortalıyarak çalışın çok yakınlaşma için öncelikle nesneyi seçtikten sonra z ye basın sonra deneyin büyük ihtimal çözülür döndürme işlevini sağ alt kısımdan yanlış hatırlamıyorsam sağdan ikinci buton ile ayarlayabilirsiniz

2014-07-26 22:23:13
  • Erkek
Z ile seçili objeyi
bedirhankoseBedirhan KöseAvatar

Z ile seçili objeyi odakladıktan sonra da durum değişmiyor. Yine aynı ne yazıkki. Bu hatayı birileri bir yerlere yazmış mı diye araştırma da yaptım ama çok bir şey bulamadım.

Bedirhan Kose Interior Designer
2014-07-28 15:44:32
  • Erkek
Çok fazla modelleme ile
murataksay

Çok fazla modelleme ile uğraşıyorsan 3d mouse kullanınca bu problem çözülüyor. Kolay gelsin.

2014-07-28 21:14:31

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!