3ds Max : Eğitim Setini Seçemedim

Eğitim Setini Seçemedim
creative_mindAlper Emre HASAvatar

Merhaba,
Siteye yeni katıldım ve konu doğru yere açıldı mı bilmiyorum ve eğer yanlış yerde ise hepinizden kıymetli vakitlerinizi aldığım için özür diliyorum. Daha önce bu konu ile ilgili bir başlık açıldığını gördüm ama yılı `2008` di ve bu sebeple yeni bir başlık açmak istedim. Yaklaşık olarak 3 yıldır 3dsmax programı ile çalışıyorum ve genel olarak tek başına bir modelleme yapıp, UV Map veya Unwrap yaparak, çok iyi olmasa da orta seviyede lekesiz bir render alabilmeyi kotarıyorum sayılır. Ayrıca asıl işim olmasa da bu hobim sayesinde biraz da para kazanmaya başladım ve buradan gelen parayı yine hobime harcamak ve daha iyi olmak istiyorum. Neyse lafı çok uzattım.
Artık bir generalist olmayı bırakıp sadece bir alanda uzmanlaşmak istiyorum. Yaşım 24 çok genç sayılmam ama önümde kendimi geliştirebileceğim uzun yıllar vardır diye umut ediyorum, Allah`ın izni ile. Bu sebeple bir eğitim seti almak istiyorum. Ama eğitim setlerini digitaltutarials`den mi yoksa 3değitim veya sanalöğretimden mi alsam karar veremedim. Daha önce DigitalTutorials`ın bir genel modelleme setini bitirmiştim. Acaba hangi seti tercih etmeliyim yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum.
İyi çalışmalar,

2014-07-01 17:00:19
  • Erkek
gözüne kestirmek gibi bir
kalyonözkan özdemirAvatar

gözüne kestirmek gibi bir deyim var hani halk arasında biz gözümüze kestirdiğimizi alıyoruz.piyasadaki türkçe birkaç kaynak haricinde hepsi vasat durumda...

şuna tıklayınca bu oluyor böyle yapınca karsına bu çıkıyor şeklinde basit açıklamalar la eğitim seti hazırlanmaz diye düşünüyorum.. karakter modelleme üzerine yoğunlaşıcaksan modelleme ile tonla program var.. sinematik mi cartoon mu tercih ediyorsun...buna göre bir ne alıcağın hemen hemen ortaya çıkıcak... biz genelde bu güzelmiş lan deyip indiriyoruz yada satın alıyoruz..

digitaltutarials ında bir sürü vasat tutorialeri var.. 20 saat animasyon eğitimi diye set çıkarmıs yapılmıs sahne üzerinden yorum yapmakdan ve konusmakdan başka birşey yok...10 dk konusuyor anlatıyor zannedersin ki şimdi karakteri öttürücek bir bakıyorsun video bitmiş..

....
2014-07-01 18:01:05
  • Erkek
Cevabınız için çok teşekkürler.

Cevabınız için çok teşekkürler. İlgimi daha çok sinematik karakterler celp ediyor. Bahsettiğiniz şekilde bir çok "ders" kisvesi altında ortalarda dolaşan video ile karşılaştığım için bu seçimi yapmakta zorlanıyorum. Benim için Türkçe yada İngilizce olması fark etmez. Sadece neyi neden yptığımızı neyi yaygın olarak yanlış yaptığımızı vb. açıklamaları olan proje bazlı bir eğitim sistemi ile tanıştırın yeter. Eğer piyasada böylesi varsa düşünmeden alırım.

2014-07-02 10:04:37
  • Erkek
torrent olarak bazı uzun

torrent olarak bazı uzun ingilizce eğitim videolarını indirebilirsin

2014-07-02 10:49:07
  • Erkek
Torrent ile indirmek pek

Torrent ile indirmek pek hoş gelmiyor ama yine de teşekkür ederim. Daha legal ve fark yaratan setlele ilgili tavsiyelerinizi bekliyorum.

2014-07-02 17:12:18
  • Erkek
Eğer ingilizcen iyiyse online
mahsen

Eğer ingilizcen iyiyse online eğitimlere katılmanı tavsiye ederim. Setlerle uğraşmaktansa online eğitim sana daha çok yararlı olacaktır.

2014-07-02 17:44:18
İngilizcem iyi ama online

İngilizcem iyi ama online olarak derse katılamayacak kadar düzensiz bir çalışma sistemim var maalesef bana offline çalışma setleri gerekiyor.

2014-07-03 15:28:09
  • Erkek
arkadaşlar online dersler
mustfa25mustafa canAvatar

arkadaşlar online dersler için link verebilirmisiniz ?

windows 10 pro 64-bit (monster abra a7 v3.1) 8 gb ram (1600 mhz) i7 4710MQ 2.50 ghz 120 gb ssd 1 tb hdd nvidia gtx 860m 2gb -128 bit
2014-07-09 10:16:57
  • Erkek
Ücretsiz derslerden mi bahsediyorsunuz?

Ücretsiz derslerden mi bahsediyorsunuz?

2014-07-11 16:11:01
  • Erkek

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!