3ds Max : Controller Kopyalama Aracında

Controller Kopyalama Aracında
hasan564hasan alkanAvatar

Arkadaşlar hayırlı ramazanlar

shifte basıp kopyalama yaparken bilmem farkettiniz mi çıkan panaelde sağ tarafta controller diye bir bölüm var.Object kısmını hepimiz biliyoruz fakat bu controller kısmı yeni gözüme çarptı.Ne işe yarıyor burası acaba ?

2014-06-28 15:43:42
  • Erkek
Controller kısımı grupları kopyalarken
ArkondeRAlper SözenAvatar

Controller kısımı grupları kopyalarken görünür. Grubun controllerlarını instance ya da referance olarak kopyalayabilmenize olanak tanır. Bu şekilde kopyaladığınız gruplarda, bir grupta yaptığınız değişiklik, diğerlerine de uygulanır.

Gerçeği nasıl tanımlarsın?
2014-06-30 13:10:25
  • Erkek
Biraz detay gerekebilir, sadece
ArkondeRAlper SözenAvatar

Biraz detay gerekebilir, sadece object i instance, controller ı copy yaparsanız ilk gruptaki objelere yaptığınız değişikler diğer gruplarda görünür. Fakat gruba ekleyeceğiniz yeni objeler ya da grup içindeki objelerden birini döndürmek, hareket ettirmek gibi değişiklikler kopyalara aktarılmaz. Controller olarak instance seçtiğinizde bunların da aktarılmasını sağlayailirsiniz.

Gerçeği nasıl tanımlarsın?
2014-06-30 13:13:51
  • Erkek
ilk öncelikle contreller sadece
yazruzgazriEmir Yıldız

ilk öncelikle contreller sadece group için değil. bütün hiyerarşik bağlantısı olan çoklu objelerde geçerlidir. mesala bi birbirine linklenmiş iki obje gibi. Alper bey instance la kopyalanmış iki grupta. grubun içine yeni obje alındığında. diğer gruba bu değişiklik gitmiyor bildiğim kadarıyla...

2014-06-30 16:06:56
  • Erkek
çok teşekkür ediyorum Alper
hasan564hasan alkanAvatar

çok teşekkür ediyorum Alper ve Emir Bey bir de kendim deneyip görmek istiyorum.

2014-07-01 10:28:54
  • Erkek

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!