3ds Max : RAID 0 hatası veri kurtarma

RAID 0 hatası veri kurtarma
numannumanNuman KalyoncuoğluAvatar

arkadaşlar hp nin iki tane 300 gb SAS hdd si ile RAID 0yapmıştım. render alırken arkaşad yanlışlıkla sistemin elektirigini kesti ve pc acılınca benim RAID sistemim artık görüülmüyo. bios dab raid ayarlarına girince inactive volume yazıyo. bunu tekrar nasıl activre yapabilirim bilgisi olan var mı? verileri kurtarmam lazım

www.nmn.com.tr
2014-06-19 12:46:24
  • Erkek
Software raidmi? Yapabileceğin fazla
murataksay

Software raidmi? Yapabileceğin fazla bişey yok, tekrar active yapabilmek için sıfırlanması gerekiyor. 2 kere başıma geldi bütün bilgilerim gitti :( Raid0`ın en büyük riski bu olay :(

2014-06-19 13:51:57 Edit:2014-06-19 13:53:23
Geçmiş olsun, yüksek hız
halkaFurkan YILMAZ

Geçmiş olsun, yüksek hız için mutlaka ssd kullanın, ondaki verileride ayrı bir yere mutlaka yedekleyin. Raid 0 hiç kimsenin tavsiye ettiği bir sistem değil ve kurtuluşuda yok sanırım.

www.furkanyz.com
2014-06-19 18:25:07
  • Erkek
R-Studio Pro versiyonunu deneyebilirsin.
microfost

R-Studio Pro versiyonunu deneyebilirsin. Raid kurtarma seçeneği var. Biraz araştırırsan bozuk raidden veri alabilen başka yazılımlarda var. Disklerin harddiske dizilişine değiştirmediğin sürece veri kurtarılabiliyor. 2003 yılında başıma gelmişti. Cuma günü bitirdiğim işi pazartesi teslim edecektim. Render esnasında makina çöktü ve açıldığında raidleri görmez olmuştu. Servisi aradığımızda geçmiş olsun, kurtarılamaz demişlerdi. Cuma gününden pazartesi öğle vaktine kadar uyumadan raid`den data kurtarma programlarını saatler boyunca sırayla denedim. R studio Pro ve şimdi ismini hatırlayamadığım başka bir kurtarma programı başarılı olmuştu. İnş. seninde işine yarar.

http://www.r-tt.com/Articles/Finding_RAID_parameters/index.shtml

2014-06-20 00:59:57 Edit:2014-06-20 01:05:55
murat bey yazılımsal değil

murat bey yazılımsal değil donanımsal RAID kulanıyorum. bios dan ayarlardan tekrar active etmeyi başardım sııntı yok Allaha şükür. yoksa iki gündür çizdiğim proje gidiyordu. byr sim dediğin programı bulacam kesinlikle gerçekten teşekkür ederim .

www.nmn.com.tr
2014-06-20 14:07:26
  • Erkek
iyi bari sevimdim.
murataksay

iyi bari sevimdim.
Hardware raid`de çalışma olasılığı çok daha yüksek oluyor o yüzden sormuşdum. Benimki Software raid, 2 kere elektrik kesiminden projelerim gitmişdi. Arkadaşın dediğin cins programlar bile kurtaramamışdı. Başarılar, yedeklemeyi unutma :D

2014-06-20 14:28:50
Evet donanimsal raid güvenlik

Evet donanimsal raid güvenlik bakımından daha güvenilir o bakimdan sansliydim. Raid den kurtarmada hdd ler gibi yeni RAID kurup normal şeklinde kurtarma yapılıyor demi?

www.nmn.com.tr
2014-06-20 22:37:46
  • Erkek

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!