3ds Max : Viewport kare sorunu

Viewport kare sorunu
muhammetaliMuhammet Ali Özçelik

Arkadaşlar max`i kurcalarken viewporta kare bir çerçeve geldi, dün geceden beri uğraşıyorum gideremedim. Bilgisayara format attım max`i yeniden yükledim ama çalıştığım araba modeli ile birlikte geri geldi. Safe frame değil, farklı bir kare; köşelerinde küçük kutucuklar var ve sağ üst köşesinde kapatma işareti var. Sanırım render penceresindeki edit region seçeneğini seçtikten sonra geldi.

http://muhammetaliozcelik.wordpress.com/?attachment_id=316

2014-05-26 18:06:02
  • Erkek
render menüsüne gir region
izzet_7502

render menüsüne gir region renderi iptal et

2014-05-26 18:20:10
render menüsünden region renderi

render menüsünden region renderi iptal ettim yine olmadı hocam.
f9 ile render aldığımda devamlı seçili olmayan viewporttan (sol alt köşeden) render alıyor. render setup menüsünden girip render tuşuna bastığımda seçili olan viewporttan render alıyor. ama viewporttaki kareler hala duruyor.

2014-05-26 18:44:19
  • Erkek
Normalde karenin içindeki çarpı
Artofdesignahmet sağlamAvatar

Normalde karenin içindeki çarpı işaretine basıldığında kapanması lazım yada regionu değiştirip wiew yaptığınızda gitmesi lazım.Belliki bir sorun var.
Geçici çözüm olarak o kareyi uzatıp bütün sahneyi alacak şekilde büyütebilirsiniz.

2014-05-26 19:05:08
  • Erkek
Evet hocam dediğiniz gibi

Evet hocam dediğiniz gibi bir sorun vardı herhalde. Programı yönetici olarak çalıştırdım, çarpı işaaretine bastım kayboldu. Ne alakası var hala anlamadım. Cevplarınız için çok teşekkür ederim

2014-05-27 19:48:39
  • Erkek
Region render karesi bu
eksikpikselmustafa terzioglu www.eksikpiksel.comAvatar

Region render karesi bu :) Bunun için format atman da takdire şayan. Ancak dosyayı son açtığında aktif ise kapatana kadar aktiftir. Yeni sürümlerde çarpı yok. çalışmaya devametmek için esc, tamamen kapatmak için render setuptan wiev seçeceksi. kolay gelsin

Eksik Piksel | Mimarlık | Multimedia | Eğitim www.eksikpiksel.com
2014-05-28 11:58:18
  • Erkek
İlginiz için çok teşekkür

İlginiz için çok teşekkür ederim hocam. o gün çalıştığım dosyayı açtığımda sorun yine meydana geldi. o dosyada bir sorun olduğunu düşünnüp yeni bir boş max projesi açıp import yaptım ve sadece modeli içeri aldım o sorun da ortadan kalktı. o gün maxi çok kurcalamıştım. kafası döndü herhalde benim kafamı da dönderdi. :)

2014-06-02 00:48:29
  • Erkek

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!