3ds Max : vray kaplama

vray kaplama
zaNyNecati DeğirmenAvatar

arkadaslar vray material de kaplamalarımı yapıyorum.nesneyede atıyorum sonra kaydedip kapatıyorum projemı daha sonra tekrar actıgımda kaplamalar meterıallerde yok oluyor.ama nesnede duruyor hala bu benım ıcın sorun degıl ama projeye devam ederken yenı bı kaplama yapıyorum fakat objeye atarken eskı kaplamaların bazılarınıda (yanı kaydedıp actıgımda nesnede gozuken meterıalde gozukmeyen kaplama)yenı atadıgım kaplamayla degıstırıyor.bunu nasıl cozebılırım.
örnek olarak: cam kaplama yapmısım kaydedım projeyı kapattıp yenıden actıgımda cam olarak duruyor ama meterıalde yok slotlar bos ve ben pvc kaplamaları ıcın slotu metal yapıyorum sonra pvc lere atadıgımda bır pencere gelıyor default yazıyor mecbur okey dıyorum ve camlarda metal oluyor)

Kahrolsun,kahrolmamış,kahrolmayı hakeden,kahrolasıca şeyler.. :D
2014-05-13 13:08:49
  • Erkek
internetten veya dışardan bulduğun
volkan civekvolkancivekAvatar

internetten veya dışardan bulduğun kaplamalarını proje dosyasının içine koymadıysan kaplamalarda kayma olmuştur çalışırken kaplamalarını proje dosyasına koyarak map lerini ata kaymış metaryellerini tanıtmak için gri gözüken objelerini damlacıkla sahneden seç kaplamaların bulunduğu kanalları tekrar maplerini tanıt ve düzelecektir arşiv olarak kaydetmeyi unutma kardeşim file menüsünden arşiv kaydet :)

2014-05-14 11:18:27
  • Erkek
Tesekkur ederım hocam.:) ben

Tesekkur ederım hocam.:) ben hepsını yaptım ama sıkıntı cıkıyo bence max de sorun var yenıden kurdurcam.cunku olmaması gereken hatalar yapıyor vrayde kesınlıkle sorun var
yıne saolun hocam

2014-05-14 11:31:25
  • Erkek
başka setup bulup onu

başka setup bulup onu kurdur necati benim evde max 2012 ve 2009 var
2009 canavar gibi çalışıyo 2012 renderın ortasında pat diye kapanıyo :) aynısını kurdurmamaya bak

2014-05-14 11:34:27
  • Erkek
hocam 2013 var benım

hocam 2013 var benım evde o guzel calısıyo onu kurdurcam.

2014-05-14 11:38:32
  • Erkek
hocam attach yaptıgım objelerı

hocam attach yaptıgım objelerı nasıl ayırırım.daha once bole bı sorun yasamıstım bılmıyorum nasıl yapıcagımı
:D

2014-05-14 11:41:37
  • Erkek
http://www.cgarchitect.com/2013/02/the-making-of-red-riding-hood-modern-house buna bakarsın dış

http://www.cgarchitect.com/2013/02/the-making-of-red-riding-hood-modern-house buna bakarsın dış mekanla ilgili

2014-05-14 11:43:07
  • Erkek

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!