3ds Max : Animasyonla ilgili arkadaşlar.

Animasyonla ilgili arkadaşlar.
safi6003şafak kabakçıAvatar

Merhaba arkadaşlar.Çocuklar için 3 boyutlu objleri tanımaları amaçlı animasyon yapma düşüncem var ama doğal olarak animasyon bilgim fazla değil.Sahnede kısacası küp yazısının küp şekline dönüşmesini sağlamak için ne yapabilirim. PF source kullandım ama oda çok istediğim gibi olmadı ben daha çok yazının direk şekle dönüşmesini istiyorum.Yardımlarınızı bekliyorum.

www.adef3d.com
2014-05-05 00:14:22
  • Erkek
Bir anda aklıma geldi

Bir anda aklıma geldi hani yüz animasyonlarında kullanılan bi modifier vardı.Adı neydi acaba onla olabilir mi?

www.adef3d.com
2014-05-05 00:17:03
  • Erkek
Herşeyi 3d ile yapmak

Herşeyi 3d ile yapmak animasyonlarda bazen kaliteyi arttırmak yerine düşürebilir ve çokta vaktini alır. Bazen After Effects kullanarak daha hızlı sonuçlar alabilirsin. Bir küp çizdin diyelim, birde yazı var, maxten background olmadan png şeklinde kaydet, youtube`a girebiliyorsan gerisi şöyle:
http://www.youtube.com/watch?v=LugmTCThENQ

2014-05-05 09:17:49 Edit:2014-05-05 09:19:42
  • Erkek
Hocam teşekkür ederim.Ama sanki

Hocam teşekkür ederim.Ama sanki benim için biraz zor olacak gibi.

www.adef3d.com
2014-05-05 11:06:38
  • Erkek
Animasyonla uğraşıyorsan birazcık after

Animasyonla uğraşıyorsan birazcık after effect iyi olabilir, varsa vaktin indir trial 30 günlük, youtubeda beginner videoları ile programa biraz aşina ol, bayağı eğlenceli ve kolay. Yinede istediğin şekilde açıklayan çıkarsa, nasıl yapmak istediğinize siz karar verirsiniz, after effect şart değil öneri.

2014-05-05 11:21:10
  • Erkek
Haklısınız after efect önemli.Artık

Haklısınız after efect önemli.Artık yaz tatilinde ona eğilmek istiyorum.Şunu buldum ama bakalım biraz zorlanacam ama yapabilirim gibi.  link

www.adef3d.com
2014-05-05 11:27:22
  • Erkek
linkteki örnek aradığın sorunun
designeverdesignever

linkteki örnek aradığın sorunun iyi bir cevabı ama işin içinden daha kısa ve basit bir yöntemle çıkmak istersen. bi particule flow oluştur derim. Bir de küp modelle ayrı bir yere. particule flow taneciklerini küpü kaplayacak şekilde gönder. renderlarını ayrı ayrı transparan al.(kübü tek kare alman yeterli) premiere de partiküller küpe geldiğinde aynı anda dissolve efekti ile küpü belirginleştir. biraz hile hurda olsa da bunları ağrısız sancısız yaparsın. renderlarını ayrı alıp premierede yap diyorum çünkü zamanlama hatası olursa premierede düzeltmen çok kolay. diğer türlü yeniden render alman gerekebilir. Hatta işi abartıp küpün belirginleşmesi esnasında premierde küp katmanını çoğaltıp opacity/blending optionstan dissolve tarzı stillerle çok daha iyi sonuçlar ortaya çıkabilir.

2014-05-05 11:48:14
  • Erkek
Eyvallah çok teşekkür ederim.

Eyvallah çok teşekkür ederim.

www.adef3d.com
2014-05-05 15:39:57
  • Erkek
konu hakkında çok bilgim
alic3dAlicanAvatar

konu hakkında çok bilgim olmamakla birlikte adobe un flash programını incelemeni öneririm. sonuçta anlattıklarına göre öyle çok komplike bir işlem olmayacak. internetteki flash tabanlı oyunlar bu programla yapılabiliyor doğal olarak istediğin şeyleri bu programla da yapabilirsin belki. kolay gelsin şimdiden

2014-05-05 16:27:55
  • Erkek
Aslında 2 yıl gibi

Aslında 2 yıl gibi süredir bu programa merak saldım ancak tabi daha çok katı modelleme üzerine oluyor.Animasyon üzerinde çok yoğun olmamakla beraber okulda çocuklara öğrenmelerine yardımcı olması için ufak tefek bir şeyler hazırlamak istiyorum.Bununla ilgili basit bir çalışmam oldu daha öncesinde.link.Yine aynı şekilde ilkokul seviyesine uygun çocukların ilgisini çekecek 3 boyutlu geometrik isimleri tanıtan animasyon hazırlamak amacım.Tabi görsellik yanında ilgi çekici olması içinde işte küp yazısı dağılacak başka bir yerde küp şeklini alacak gibi bir kurgu hazırladım en zor kısmı bu ;bunu hallettikten sonrası daha basit olacak.Nasipse yapacam.smiley 4 

www.adef3d.com
2014-05-05 19:02:14 Edit:2014-05-05 19:03:26
  • Erkek

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!