3ds Max : animasyonda kameralar arası geçiş nasıl?

animasyonda kameralar arası geçiş nasıl?
advertisarTurhan TosunAvatar

arkadaşlar animasyon renderinde kameralar arasında geçiş nasıl oluyor? yani 90.frame de camera 3 e geçmesini istiyorum nasıl yapabilirim?

2011-09-27 08:55:26
  • Erkek
Sanırım Batch render ile
ulasdenizulaş deniz

Sanırım Batch render ile yapabilirsin. Biraz araştırırsan bulursun. Normal tek kare renderlar için batch renderde programladığın düzen içinde tüm kamera görüntülerini sırayla render alırsın.

2011-09-27 11:02:27
  • Erkek
Kameraya animasyonunu ver,90 ncı
iletisimnetTürker ERTENAvatar

Kameraya animasyonunu ver,90 ncı karede kamerayı animate açıkken istediğin açıya getir.Sonra Kameranın Curve editöründen şu an adının hatırlayamadım ama kamera eğrisini keskinleştirmen gerekiyor.Yani yumuşak bezier ve ya sabit linear modu olmayacak.Keskin bir modu var,kurcalarsan bulabilirsin.Kamera istediğin gibi olacak.Hiiiç öyle batch render falan uğraşma.Tek seferde iş bitirir bu teknik...

Yeni gelen bebeler,biraz saygı yahu...Bana değil,birbirimize...
2011-09-27 13:08:54
  • Erkek
Bence video post ile
YasarTasYaşar TaşAvatar

Bence video post ile yaparsan çok pratik olur. Ayrıca geçişlere efekt de verebilirsin.
Kolay gelsin

2011-09-27 14:24:58
  • Erkek
her kamera açısından renderlarını
enterasanKerim YıldırımAvatar

her kamera açısından renderlarını alıp sonradan composite programda ( örn: aftereffect) birleştirsen nasıl olur ?..

www.grafikerim.info
2011-09-27 14:30:12
  • Erkek
video post biraz araştırdım

video post biraz araştırdım kafama yattı geçişlerde efekte olması önemli tabikide benim için herkese çok teşekkür ederim arkadaşlar

2011-09-27 14:34:29
  • Erkek
Turhan Bey Ben Kerim
YasarTasYaşar TaşAvatar

Turhan Bey
Ben Kerim Bey`in dediği gibi yapıyorum. png veya tga çıktıları alıp AE`de istediğin gibi oynayabilirsin. Üstelik de gayet kullanışlı.
Max içinde sorduğunuz için video post dedim. AE kullanmıyorsanız ama yine video posttan şaşmayın bence.
Kolay gelsin

2011-09-27 14:56:41
  • Erkek
yaşar bey after effect

yaşar bey after effect bilgim şuan yok ama öğrenmeye çok hevesliyim, öğrenmek için bana bir yol çizermisiniz, nasıl başlamalıyım?

2011-09-27 15:28:11
  • Erkek
hımmm bu konuda pm
YasarTasYaşar TaşAvatar

hımmm
bu konuda pm atayım

2011-09-27 15:30:03
  • Erkek

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!