3ds Max : 3d Max 2015 İnceleme

3d Max 2015 İnceleme
recepyngzRecep YANGÖZAvatar

Merhaba arkadaşlar bugün itibari le max 2015`i makineme kurmaya karar verdim. 2015`in genel bir incelemesini yapıp izlenimlerimi burada paylaşmayı düşünüyorum. Bende başka kullananlar var ise izlenimlerini burada paylaşarak katkıda bulunabilirler.

İlk gözüme çarpan eksi yönü şu; kurulumu malesef en az 1 saat sürüyor. Şuan halen yüklenmesini bekliyorum. Yükledikten sonra diğer izlenimlerimi de aktaracağım.

ALLAH`ın rahmetinden ümit kesmeyin; zira kafirlerden başkası ALLAH`ın rahmetinden ümit kesmez. YUSUF SURESİ /87.AYET
2014-04-06 21:19:14
  • Erkek
1 saat kurulum mu
halkaFurkan YILMAZ

1 saat kurulum mu olur onda bir sorun olmasın :)

www.furkanyz.com
2014-04-06 23:24:19
  • Erkek
Şuan kurdum

Kurulum yaklaşık 1 saat sürdü ve şuan sorunsuz bir şekilde çalışıyor. Kullandıkça artı ve eksilerini paylaşacağım.

ALLAH`ın rahmetinden ümit kesmeyin; zira kafirlerden başkası ALLAH`ın rahmetinden ümit kesmez. YUSUF SURESİ /87.AYET
2014-04-07 08:30:32
  • Erkek
evdeki pc me kurudm
fallofaherocan birinciAvatar

evdeki pcye kurdum denemek için çok kısa baktığım kadarı ile bende ekleme yapıyım

kurulum bende gayet normal bitti biraz uzundu ama 3ds max için normal sayılabilecek bir uzunlukta

move a ek olarak yeni gelen taşıma aracı bence çok başarılı taşıdığınız obje diğer objelerin içinden geçmiyor yüzeylerinde yürüyebiliyor

populate için oturan insanlar ve pek çok ayar gelmiş

ilk gözüme çarpanlar bunlar uygun vray sürümü olmadığından evdeki pc de kurulu duruyor öyle. vray çıktıktan sonra iyce inceliycem bende. sanırım henüz fiyatı ve yükseltme fiyatı da belli değil resmi sitesinde duyurulmadı hala

2014-04-07 09:26:22 Edit:2014-04-07 09:26:56
  • Erkek
Evett
orhanyılmazOrhan yılmaz demirciAvatar

Merakla bekliyoruz arkadaşlar, lütfen detaylarını yazın.

Neden 2015 e geçmeliyiz?

Merak ediyorum

orhanyilmazdemirci@gmail.com
2014-04-07 10:29:10
  • Erkek
henüz denemedim ama

henüz denemedim ama

http://youtu.be/ZZft5DRrPPk

bu çok büyük bir neden bence, aynı dosyada 8-9fps nerde 200-300fps nerde
bunun çeyreği kadar fark görsek bile yeterli

2014-04-07 10:39:01
  • Erkek
Fps

Fps konusunda kendilerini aşmışlar resmen.

2014-04-07 11:10:21
  • Erkek
Yeni versiyon çıktığında
Querorz

Yeni versiyon çıktığında "benim bilgisayar bunu kaldırmaz herhalde" diye düşüneceğimize, "artık benim kullanmayı bıraktığım, eski bilgisayarım bile Max`de iş görür" diye düşünüyoruz. :D Bu, harika bir şey. Önce Embree ve şimdi de bu.

2014-04-07 11:13:29 Edit:2014-04-07 11:13:54
bu arada autodeskin sitesine

bu arada autodeskin sitesine göre 2014 ten sonra gelen yenilikler

- Point Cloud desteği
- ShaderFX
- Yerleştirme araçları
- Dörtlü köşe yuvarlama
- Gelişmiş ActiveShade görüntüleme
- Daha hızlı görüntü alanı performansı
- Stereo Kamera
- Python script
- Gelişmiş ortam yönetimi

http://www.autodesk.com.tr/products/autodesk-3ds-max/compare/compare

2014-04-07 11:26:55
  • Erkek
zaman sürgüsü

zaman sürgüsü

CTRL+ALT+Mouse orta tuşuna basarak zaman sürgüsünde mouse`u sağa sola hareket ettiriseniz, zaman sürgüsünün (-)li değerlere ve 100`ün üzerindeki değerlere çıkmasıda süper bir olay. Animasyon ile uğraşanlara süper bir kolaylık.

2014-04-07 12:01:15
  • Erkek

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!