3ds Max : tüm ışıkları kapatmak

tüm ışıkları kapatmak
cosmosiiievren yıldırım

slm arkadaşlar, şimdi bir sahnem var ve ben bu sahnede tüm ışıkları kapatmak istiyorum, amacım bir aracım var ve ilk bu aracın farlarını yakarak (yani aydınlatarak) sahnenin aydınlanmasını istiyorum. tüm ışıkları kapattım ama hala aydınlık var ben zifiri karanlık olsun istiyorum ama vray sun buna izin vermiyor onu metarial slota sürkleyip ordan değerini düşürdüm kapattım v.s yine olmadı

kameranın film speed değerini 0 a çektim oldu ama bu kezde aydınlatma vermek istediğim ışıkğı yaktığımda sahne yine karanlık :( yokmu bunun bir çözümü ? arkadaşlar ...

2014-04-07 19:46:14
  • Erkek
8 e basın environment
fallofaherocan birinciAvatar

8 e basın
environment mapı temizleyin bir de öyle deneyin

2014-04-07 21:42:00
  • Erkek
yöntem
emrah_redEmrah.redAvatar

render setup-- v ray---global switch kısmından tüm ışıkları ve gizli ışıkları kapatmayı deneyebilirsin. birde arkadasın dediği gökyüzü haritasını temizleyebilirsin bildiklerim bunlar.

“I always like walking in the rain, so no one can see me crying.”Charles Chaplin
2014-04-07 22:19:03 Edit:2014-04-07 22:19:55
  • Erkek
olmadı arkadaşlar tüm dediklerinizi
cosmosiiievren yıldırım

olmadı arkadaşlar tüm dediklerinizi denedim
temizledim sahnedeki tüm ışıkları sildim , canın dediği gibi environmenti temizledim defult light kapalı ama sahne yine aydınlık. tüm bu araştırmalarda şunu öğrendim ki; sahneyi zifiri karanlık yapamıyoruz , color mapten dark multiplier ,bright multiplier bu ayarları 0 a çektiğimiz zaman istediğim sonuca ulaşıyorum lakin bunlarada anime verilemiyor, dolayısıyla benim sahnemi yavaş yavaş aydınlatma isteğim de hala gerçekleşemiyor :(

2014-04-08 11:05:09
  • Erkek
Muhtemelen Render Setup>Vray>Vray Enviroment
armym00nEray KankayaAvatar

Muhtemelen Render Setup>Vray>Vray Enviroment ordaki tikleri Kaldırırsan sorunun çözülecektir. Ya da Vray enviroment ta ki Gi Enviroment(skyligth)override ı siyah yapıcaksın.

2014-04-08 12:05:52
  • Erkek
ordaki tikler zaten pasif
cosmosiiievren yıldırım

ordaki tikler zaten pasif durumda , artı gı ayarını aktifleştirip siyah ton atadım fürum yine aynı olmadı

2014-04-08 13:02:06
  • Erkek
defaultlight
emrah_redEmrah.redAvatar

sahneyi resetleyip, objelerini yeni sahneye import(merge) etmeyi dene birde. ama importe ederken ışıkları seçmeden çağır objeleri...

“I always like walking in the rain, so no one can see me crying.”Charles Chaplin
2014-04-08 18:51:47
  • Erkek
birde
emrah_redEmrah.redAvatar

birde sahnede hiç ışık olmadığı zaman render aldığında default ısıkla render aldığı için sahne aydınlık olacaktır. O yüzden en az bir ışık koyarak render almayı dene.

2014-04-08 18:53:33
  • Erkek
emrah bende dünden beri
cosmosiiievren yıldırım

emrah bende dünden beri o dediklerin üzerinde uğraşıyorum , önce tüm ışıkları sildim sonra sahnenin hala aydınlık lduğunu gördüm ve hatamı anladım hatam, maxdeki lights ın işaretli olmasıymış ben with gı ile o kutucuğun kendiliğinden pasif duruma geçtiğini zannediyordum ama öyle değilmiş, bunuda öğrenmiş olduk :) mesaj yazan elleriniz dert görmesin

2014-04-09 11:49:34
  • Erkek

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!