3ds Max : Mero sistemi ile stand çalışması ?

Mero sistemi ile stand çalışması ?
Mynameisisoismail turhanAvatar

Merhaba Arkdaşlar;

- Arkadaşlar ben fuar sektöründe 2.5 yıla aşkın tasarımcı olarak çalışıyorum. Ahşap - Modüler - Maxsima olarak çizdim. Fakat şimdi mero sistemi ile stand çizmem gerek lakin , mero sistemini hiç bilmiyorum ve fuar alanında`da görmedim. Az çok göz attım ama detaylı olarak konuya bir türlü fakıf olamadım.Mero sistemi pek fazla bilmediğim gibi birde çift katlı çizmem gerekiyor. Bu konuda mero sistemi ile ilgili çalışmalar yapan arkaşlardan yardımlarnı bekliyorum. Şimdiden teşekkürler arkadaşlar .

Saygılarımla

2014-03-24 10:23:33
  • Erkek
http://www.yeditepestand.com.tr/mero-sistem-uygulamalari linki incele
fy3dtasarimYunus DAYFUNAvatar

http://www.yeditepestand.com.tr/mero-sistem-uygulamalari
linki incele istersen

www.yunusdayfun.com
2014-03-24 11:10:37
  • Erkek

Teşekkür ederim ama çift katlı stand olarak pek fazla bir şey göremedim.Sadece aynı yönden az buçuk dereceli çekilmiş renderi var. Detayını göremedim :S Normal tek katlı mero sistemli standlar mevcut. Daha doğrusu nasıl uygulanışı lazım ? Neye göre çizmem lazım , çift katı nasıl tasarlamam lazım ? Bu konuda zorluk çekiyorum sadece. İnanın hayatım boyunca hiç mero sistem çizmedim ki çift katlısını çizebileyim

2014-03-24 11:32:30
  • Erkek
bende çizmedim ben stand
fy3dtasarimYunus DAYFUNAvatar

bende çizmedim ben stand da çizmiyorum googleden burayı bulunca gönderdim

www.yunusdayfun.com
2014-03-24 11:35:51
  • Erkek
Konuya vakıf olduğun için

Konuya vakıf olduğun için teşekkür ederim yunus. Malesef aradığımı henüz bulamadım.

2014-03-24 11:53:44
  • Erkek
Mero sistem Alman olup
3dimaginationErhan YILDIZAvatar

Mero sistem Alman olup çelik borulardan ve toplarla birbirine bağlanan çok kuvvetli ve sağlam(özellikle çift katlı standlarda modüler sistemde en sağlam) bir sistemdir.45 derecelik açılarla birbirine bağlanır ve boru ebatları 30cm 50cm 70cm 100cm ve 140cm olarak 5 adettir.Yani 100x100 50x30 veya 140x100 gibi sunta ve borularla birbirine 45 derecelik açılarla bağlayabilirsiniz.

Çif katlı sistemde ise toplam 3 mt olacak şekilde 230 cm kolon ve 70 cm döşeme yaparak çift katı oluşturabilirsin.Ona göre sahanlıklı bir merdiven ayarlarsın korkuluk v.s tipik her sistemde olan seyleri eklersin daha sonra.

Kısaca mero sistemin çalışma mantıgı budur ve yunus arkadasımızın attıgı linkteki firma bu mero sistemin ilk ureticilerindendir ve bu sistemi yapan bir kaç firmadan birisidir

İnşallah yardımcı olabilmişimdir

Kolaylıklar

yildizmax Hayatım 3d olmuş....
2014-03-24 12:35:59 Edit:2014-03-24 12:36:15
  • Erkek
Merhaba, mero sistemi ile
archiCihan ÖzkanAvatar

Merhaba,
mero sistemi ile Uzay çatı imalatı yapan bir firmada çalışıyorum takıldığınız bir şey olursa mail attın.
www.uskon.com

www.cozkan.com
2014-03-24 15:10:48
  • Erkek

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!