3ds Max : Merhaba Ekran Kartı ile Render almak için Destek lazım.

Merhaba Ekran Kartı ile Render almak için Destek lazım.
xbladeryasin şeker

Merhabalar aranıza yeni geldim.

Bende 4 çekirdek core i5 ve Nvidia gtx 560 ekran kartım var 2 adet. Ben ekran kartları ile render alındığını duydum.

Acaba nasıl olacak bu vray de destek verirmisiniz?

Bu arada vray 3.03 yüklü. Max 2014.

Saygılarımla.

2014-03-17 16:08:52
  • Erkek
Ekran kartıyla kaliteli render
JackyMehmet GüvenAvatar

Ekran kartıyla kaliteli render alabilmeniz için Maxwell veya Arion 2 gibi render motorları kullanmanız lazım. Vray'in Rt özelliği sadece gerçek zamanlı olarak önizleme yapmanızı sağlar.

www.mehmetgvn.com
2014-03-17 19:35:48
  • Erkek
Vrayrt ile render alabilirsiniz.Cuda
Tuna_Tunahan AvsallıAvatar

Vrayrt ile render alabilirsiniz.Cuda işlemcisi üzerinden render almanız kolaydır.Sadece önizleme yapmanızıda sağlamaz.

Onun haricinde iray,octane,arion,bunkspeed gibi yazılımlarda cudaya destek verir.Maxwell cuda ya daha destek vermedi diye biliyorum.

2014-03-17 23:14:55
  • Erkek
Çok teşekkürler. Peki vray
xbladeryasin şeker

Çok teşekkürler. Peki vray advanced ayarlı iken nasıl ekran kartına aldırırım. Hani Cpu kutucukları cıkıyor onun gibi ekran kartı alsa?

2014-03-18 13:03:56
  • Erkek
o kutucuklara render buketleri
cosmosiiievren yıldırım

o kutucuklara render buketleri deniyor, gpu renderde onlar çıkmaz common dan assingden vray rt yi seç sonra cpu , opencl , cüda üçlüsünden cüdayı seç ekran kartıyla render işlemin böylece başlamış olur

2014-03-18 13:39:42
  • Erkek
öyle denedim fakat kalitesiz
xbladeryasin şeker

öyle denedim fakat kalitesiz bir render cıkıyor...

2014-03-18 15:28:28
  • Erkek
Vray ile aslı renderini
halkaFurkan YILMAZ

Vray ile aslı renderini gpu yarıdımıyla alamazsın, hem hız hemde kalite bir arada olmaz, en azından ucuz olmaz.

www.furkanyz.com
2014-03-18 21:37:14
  • Erkek
Vray rt ile render
Tuna_Tunahan AvsallıAvatar

Vray rt ile render alırken bucketler çıkmaz.Noktacıklar atar.(unbiased render motorları genelde böyle çalışır)Ekran kartı ile render alacaksanız,nvidia`nın kartlarından biri olmalı.Alırken cuda çekirdeği sayısına önem verin.

Vrayrt ayarlı değilse,ekran kartını kullanmazsınız.Şu an için hybrid destek vermiyor vray.Ancak Vrayrt`de cudayı seçip ekran kartlarınıza render işlemini yükleyebilirsiniz.Vrayrt`de render alırken tüm ayarların yapılı olduğuna dikkat edin,gi açık değilse renderda ışık hesaplanmaz.Bunun sonucuda kötü bir render çıkar.

Vray`de render alırken render ayarlarınız önemlidir,Vray rt ile render alırkende render süresi önemlidir.Render süresini ne kadar artırrırsanız o kadar kaliteli ve noise`suz render alırsınız.

2014-03-18 22:40:20
  • Erkek
Teşekkürler arkadaşlar. Peki
xbladeryasin şeker

Teşekkürler arkadaşlar.

Peki bu ekran kartı ve cpu yu bir arada kullanabilecek bir program varmı? Program derken Plugin de olabilir.Satın alacağımda. Birde vray deki kaplamaları vs nasıl gördürcem ve max dosyalarınıda görmesi lazım. Saygılarımla.

2014-04-01 12:22:15
  • Erkek

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!