3ds Max : yansımalar

yansımalar
cosmosiiievren yıldırım

selam arkadaşlar, maxde png olarak bir objemi kayıt etmek istiyorum ama sadece seçtiğim objeyi, fakat çıktıyı png olarak aldığımız zaman arka planda hiçbir şey olmaması gerekiyor ki daha sonra photoshopta veya after effecete düzenlemler kolay olsun . şimdi sorum çevredeki objeleri kaldırdığım zaman bu kezde yansımadan doğan gerçeklik gidiyor bu durumu nasıl yapabiliriz,

2014-02-24 18:39:35
  • Erkek
Birkaç yöntemi olabilir, biraz
halkaFurkan YILMAZ

Birkaç yöntemi olabilir, biraz uzun olacak belki ama önce normal renderi al, sonrada tek başına obje varken renderi al (tek obje iken objeye kaplama verme render hızlı sürsün) tek obje renderindeki alpha kanalını normal render ile PS`de kullan.

www.furkanyz.com
2014-02-24 19:07:23 Edit:2014-02-24 19:08:04
  • Erkek
Objeler renderde görünmez ama
halkaFurkan YILMAZ

Objeler renderde görünmez ama yansımalarda görünür diye ayarlanabiliyor muydu? Hiç hatırlamıyorum :(

www.furkanyz.com
2014-02-24 19:09:43
  • Erkek
mental ray kullanıyorsanız seçtiğinizi
koftemustafa duyarAvatar

mental ray kullanıyorsanız seçtiğinizi render edebiliyorsunuz. objenin üzerinde yansımalar da oluyor

maya+zbrush
2014-02-24 19:43:39
  • Erkek
vray kullanıyorum, vrayde mentaldeki
cosmosiiievren yıldırım

vray kullanıyorum, vrayde mentaldeki gibi bir ayar olsa iyi olurmuş, dediklerinizi uygulayacam teşekkürler arkadaşlar allah yıldızınızı arttırsın :)

2014-02-25 09:40:35
  • Erkek
doğru mu anladım bilmiyorum
vinonna

doğru mu anladım bilmiyorum ama sanırım render element le çözülür işini.
vray de objenize verdiğiniz kaplamaya bir ıd atayın. png kaydedeceğiniz her bir objenin kaplamasına ayrı ıd ler verebilirsiniz. yada max de objelere ıd verebilirsiniz. sonra vray de render element bölümüne materyallere ıd verdiyseniz materyal ıd objeye ıd verdiyseniz de object ıd yi ekleyin listeye. son render da size bir pencere daha verecek. her ıd için siyah bir ekranda objeleriniz farklı renklerde gelecek. ps de seçmek istediğiniz obje için maske görevi görecek bu renkli render sayfası:) resimleri üst üste koyarak kolaylıkla objelerinizi seçip ana resimden ayırabilirsiniz

2014-02-25 10:18:52
Hande +1
recepyngzRecep YANGÖZAvatar

Hande` nin dediği yöntemi denemelisin. Render elemnts de OBJECT ID.

ALLAH`ın rahmetinden ümit kesmeyin; zira kafirlerden başkası ALLAH`ın rahmetinden ümit kesmez. YUSUF SURESİ /87.AYET
2014-02-25 11:44:55
  • Erkek

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!