3ds Max : bir araziyi modellemek konusunda

bir araziyi modellemek konusunda
vinonna

merhaba arkadaşlar.
Elimde bir site peyzaj projesi var. 2 boyutlu DWG dosyası. arazi si oldukça kot lu bir proje. açıkçası bakışlardan filan ne kadar baksam da ben 2d yi doğru algılayıp 3d ye çeviremedim. mimar arkadaşlarımdan biri bana yardımcı olabilir diye düşünüyorum. bana arazinin 3d halini ve araziye oturacak 3 yapının kaba kutlesini(mesela 2 cephenin giriş katlarını ve kafeteryanın kaba halini) araziye oturtup hayatımı kurtaracak bir arkadaş gerekli yani :) sonra ben onu max de referans alarak çalışmama başlayabileceğim. çok şey mi istiyorum bilmiyorum ama 2 gündür bakıp bakıp yol alamıyorum işle ilgili. Zaten bu projelerdeki bakışlardan arazi yapısını nasıl algılıyorsunuz bilemiyorum :)

2014-02-15 23:11:10
projede kesit yok mu
natxhoнатхъо муратAvatar

projede kesit yok mu

natxho
2014-02-15 23:15:55
  • Erkek
projede kesit yok mu
natxhoнатхъо муратAvatar

projede kesit yok mu

natxho
2014-02-15 23:17:13
  • Erkek
var da işte benim
vinonna

var da işte benim kafam almıyor söz konusu arazi olunca. binaların zemine oturduğu kotları göstermiş. rampaları da koymuş mimar. ama 3 boyutlu düşünemiyorum bir türlü mevzuyu. sadece bu pojede değil zaten. hiç bir projede anlayabildiğim bir olay değil.

2014-02-15 23:22:01
mimarınla konusum arazi hakında
natxhoнатхъо муратAvatar

mimarınla konusup arazi hakında bilgiler alman lazım sev hakında egileri projede belitmemiş mi yada sen kesitlerden taşıma yapman lazım mumkunse kesitlerin resimlerini eklermisin buraya :D

natxho
2014-02-15 23:55:21 Edit:2014-02-15 23:56:01
  • Erkek
arazide eşyükselti eğrileri bellimi?eğer
KrmmcRKerem MUCURAvatar

arazide eşyükselti eğrileri bellimi?eğer belliyse compound objects--terrain komutu işinizi görebilir.

Düşlediğimiz evi al, sonra yan içinde.
2014-02-15 23:59:45
  • Erkek
valla mimar olmadığım için
vinonna

valla mimar olmadığım için pek proje okumak zorundada kalmadığım için eşyükselti eğrilerinin hangileri olduğu konusunda bir fikrim yok açıkçası :(

2014-02-16 00:06:50
hemen resim yüklüyorum bu
vinonna

hemen resim yüklüyorum bu arada

2014-02-16 00:09:55
siz burada en iyisi
natxhoнатхъо муратAvatar

siz burada en iyisi dosya ve resim paylaşın görmeden kestirmeden bir şeyler açıklamak gerçekten zor.

natxho
2014-02-16 00:10:35
  • Erkek
bu projenin bir kısmı
vinonna

bu projenin bir kısmı

bu projenin bir kısmı elbette.. bu şekilde kotlar belirtilmiş. ama arazi için ayrı bir bakış çizilmemiş. sadece tepeden görünüşü var arazinin. ordada rampaların kotları yazılmış

2014-02-16 00:16:30

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!