3ds Max : Photoshop ve max...???

Photoshop ve max...???
zekaizekai yüce

Arkadaşlar sürekli renderleri inceliyorum yapan arkadaşlar genelde şunu yazıyor 3ds max + vray + photoshop....Şimdi sorum ve sorunum şu bu gerçekçi renderleri photoshopla dokunuşlar yapmadan ham halde maxten çıktığı gibi alınamıyormu..??? illa photoshop olmalı mı yani.? ne yapılıyorki photoshopta maxten çıkma render üzerinde...???

2014-02-07 08:43:50
  • Erkek
Renk düzenleme, ışık şiddeti
yusufhocaYusuf Zuleyha SehrazatogluAvatar

Renk düzenleme, ışık şiddeti değişikliği, render esnasında gözden kaçan ya da hesapsızca ortaya çıkan patlamalar, kırılmalar, arka plan eklemeleri, ön plan nesne eklemeleri, v-ray özellik kanalları ile netlik, bulanıklık, tekrar eden maplerin düzenlenmesi, malzeme / kaplama hazırlarken kanallara uygun ve özel bitmaplerin oluşturulması, şeffaflık, displacement, fog, dof gibi render süresini arsızca uzatan etkilerin photoshop`da simule edilmesi gibi şeyler...

Zaman diye bir şey yoktur. Muvazene asla ve asla bir durgunluk hali değil aksine sürekli devam eden bir hareketliliktir. VIDEO TUTORIALS : http://www.yusufhoca.net
2014-02-07 10:24:30
  • Erkek
kaplamalar photoshopta ayarlanıyor.renk degişiklikleri
natxhoнатхъо муратAvatar

kaplamalar photoshopta ayarlanıyor.renk degişiklikleri ve elementlerle düzenlemeler yapılıyor.

natxho
2014-02-07 10:40:49
  • Erkek
Kisacasi post production yapiliyor.
sercandszsercan dilsizAvatar

Kisacasi post production yapiliyor.

Secde`ye eğilen İman`la yükselir...
2014-02-07 13:14:19
  • Erkek
Hocam fotoğraf çektiğimizde bile
hasan564hasan alkanAvatar

Hocam fotoğraf çektiğimizde bile ham hali ile bırakmıyoruz.Raw çekip psde düzenliyoruz.Renderıda fotoğrafçılıktaki raw yani ham dosyaya benzetebilirsiniz.

2014-02-07 14:28:39
  • Erkek
Ham render
zekaizekai yüce

Arkadaşlar acaba elinde olan varsa hazırda falan en güzel haliyle ham render ve photoshoptan sonraki halini ekleyebilirmi..??? Aslında merak ettiğim şey şu ham haliyle iyi ayarlamalar yapılıp güzel bir render alınırmı...??? photohop kullanmayı bilmiyorum...Gerçi bu programa nedenini bilemediğim bi nefretim var... :))

2014-02-08 08:35:02
  • Erkek
paylaşmak güzeldir
mateushasan demmirAvatar

2014-02-08 08:56:38 Edit:2014-02-08 08:57:02
  • Erkek
ama olmazki... :(
zekaizekai yüce

Ama bu kadarda olmazki yaa...Bende diyorum bu maxin ayarlarını bilmiyorum..Demek ben herşeyi doğru yapıyormuşum...İşin sırrı photoshopmuş... :))

2014-02-08 12:33:14
  • Erkek

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!