3ds Max : 3ds Max`de modelleme yapamıyorum????

3ds Max`de modelleme yapamıyorum????
xdogaxŞenol DOĞANAvatar

Herkese Merhaba,
Az önce yaşadığım ve çözemediğim bir sorun ile ilgili bilgilerinize ihtiyacım var. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Sorun şu: Yeni açtığım bir max ekranında herhangi bir obje çizmek istediğimde max bunu kordinat sisteminin merkezinde ve belli bir açıyla çiziyor. ne çizmek istersem istiyim aynı noktada ve aynı açıda çiziyor ve kesinlikle hareket ettiremiyorum "Move" ile. Örnek Sahne:
http://yadi.sk/d/IXUKdb5DHFhFA

Ayrı mevcut bir sahneyi açtığımda çizilmiş olanları haraket ettirebiliyorum ama yeni bir şey çizemiyorum primitivler dışında ve haraket ettiremiyorum.

Bu sorunu yaşamadan önce massFx ile denemeler yapıyordum. bir ilgisi var mı bilemedim.

Teşekkür ederim...

www.studioSTD.com www.senoldogan.com
2014-02-03 20:35:20
  • Erkek
ilk önce birinci şıkkı yap
OtsukarciAhmet Küçükkaya

Motion menüsünde(tekerlek şeklindeki) assign controller bölümünü aç ve ordan mouse ile positions seç daha sonra üstteki soru işaretine bas
karşına gelen pencereden positons xyz ´ i seç ve make default dedikten sonra işlem tamamdır

AppData-Local-Autedesk-3dmax-20** x**bit-enu klasorune git. ( 3dsmax.ini ) dosyasını sil. Duzelicek
Olmadı, MaxStartUI.ui dosyasını atın çöpe...Default ayarlara dönecektir.Baştan kurmanıza gerek yok.

Hasan Çimen !den
alttaki verdiğim linke gir 5.mesajdaki verilen maxscript kodunu kopyala maxde F11`e bas yapıştır enter de.
http://forums.cgsociety.org/showthread.php?f=98&t=763277

ŞU FAKİRE BİR SADAKA BOOLEAN SCRİPT VEREN OLMAZMI ACABA
2014-02-03 21:02:27
  • Erkek
İlk önce birincisini yaptım:)
xdogaxŞenol DOĞANAvatar

Ahmet Bey, çok teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için. Bahsettiğiniz sırayla yaptım. İkinci satırda bahsettiğiniz maxstartUI.ui dosyasını silince düzeldi.
Sayenizde silme ve kurma derdinden kurtuldum. Ne kadar teşekkür etsem azdır.

Sormak istediğim bir şey var. İlk seçeneği yapmasaydım ve direk *.ui dosyasını silseydim gene de olur muydu?

www.studioSTD.com www.senoldogan.com
2014-02-03 21:13:15
  • Erkek
olurdu. ui dosyasını silmem
lefransUğur Pekkoşar

olurdu. ui dosyasını silmem maxi yeni doğmuş bebek gibi yapar.

Hayat sıkıcı.. Ama grafikleri güzel.
2014-02-03 21:26:29
  • Erkek
ben ilk şıkkı yapmıştım
OtsukarciAhmet Küçükkaya

düzelmişti ama aldığım notların hepsinği yazdım,Biri olmazsa biri diye
Kolay gelsin

ŞU FAKİRE BİR SADAKA BOOLEAN SCRİPT VEREN OLMAZMI ACABA
2014-02-03 21:38:05
  • Erkek

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!