3ds Max : Renderfarm kuruyorum

Renderfarm kuruyorum
machinisttSadık ŞAHİNAvatar

Saygıdeğer forum üyeleri ilk mesajımı kaldırdım çünkü artık konu güncel değil, sistem konusunda kararımı verdim, yakın zamanda gelişmeleri paylaşacağım. Sizlerden aldığım öneriler çok iyi geldi, teşekkür ederim yardımlarınız ve cevaplarınız için. Çok yakında görüşmek üzere...

2014-01-27 02:15:41 Edit:2014-02-03 23:26:34
  • Erkek
Erzurum çok soğuk ya,
halkaFurkan YILMAZ

Erzurum çok soğuk ya, soğutma masrafı olmayacak :)

www.furkanyz.com
2014-01-27 02:21:39
  • Erkek
Kışın masraf yok denecek

Kışın masraf yok denecek kadar az olur evet, o yönden şanslıyım :)

2014-01-27 02:22:48
  • Erkek
cpu ağ fiat
johonwayniMehmet KALAMANAvatar

xzenon veya operation öneririm ben çünkü tek kasada anakartına göre 2-4 cpu kullanabilirsin özellikle operation cpu 16 core çıkarmaya başladı 16X4 cpu güzel bir güç ama bunun yanında 40 pc demişssin bunların birbirine bağlantısı güçlü olmalı şahsen ben f/o ağ öneririm.

yerin erzurumda olmasınında adresden başka bir kötülüğü olamaz ama işin %99 internet üzerinden gelicek ve gidicek bunun içinde upload ve download önünden güçlü bir bağlantı gerekir

ha memleketimizde renderfarm işi yapan bildiğim birkaç yer var 3dmax`dan başka bir yazılıma destek vermiyorlar ve birkaç studio dada kendi küçük farmları var iyi bir piyasa araştırması yap bence belki müşterin oluruz ;)

şahsen şuan yazmam doğru olurmu bilmiyorum ama rebus farm kullanıyorum fiyatlar ilk başta cazip geliyor ama sonra işin şeysi çıkıyor 7500 frame`ye 820€ gitti fiyat önemli yani yani her işte bu parayı kenara atsam kendi farmımı kurarım demeye başladım yani renderfarm denilen şey bize zaman kazandırdığı kadar parada kazandırmalı dimi

©Mehmet KALAMAN | DXF
2014-01-27 02:46:04
  • Erkek
Zaten tek mevsim sürekli
halkaFurkan YILMAZ

Zaten tek mevsim sürekli kış :) Neden Erzurum?

www.furkanyz.com
2014-01-27 02:49:57 Edit:2014-01-27 02:51:15
  • Erkek
Mehmet bey dediğiniz gibi

Mehmet bey dediğiniz gibi bende çok paralar verdim renderfarm için, şuan uygun bir firmayla çalışıyorum fakat gücüme gidiyor sadece render için para vermek zorunda kalmak. Bu yüzden fiyatı piyasanın asgari düzeyinde tutup herkesin gönül rahatlığıyla kullanmasını sağlamak istiyorum, bir yandan da kendi işlerim içinde çok iyi olacak. Operation işlemcileri bilmiyorum ama öneriniz üzerine araştıracağım. Erzurum`da fiber alt yapısı var, fiberin olduğu bir iş merkezinde bir ofis açıp yapabilirim. Önceliğim herzaman müşterilerimin memnuniyeti olacak. Yakın zamanda İstanbul`a gidip bazı firmaları gezeceğim, orada gördüklerimin üzerine koyup bu işi yapmayı düşünüyorum.

Furkan Bey işim erzurum`da, bir yandan da okul hayatımı devam ettiriyorum, bu yüzden Erzurum :) Dediğiniz gibi havaların öyle ısındığına hiç şahit olmadım, sadece kış olsa iyi, şuan heryer buz :)

2014-01-27 04:59:37
  • Erkek
AMD nin opteron işlemcilerini
Serdar_YAZlClSerdar YAZICIAvatar

AMD nin opteron işlemcilerini de bir araştırın derim ben.

yazicifx@gmail.com
2014-01-27 07:36:23
  • Erkek
takipteyiz
recepyngzRecep YANGÖZAvatar

takipteyiz, fiyatları bekliyoruz.

ALLAH`ın rahmetinden ümit kesmeyin; zira kafirlerden başkası ALLAH`ın rahmetinden ümit kesmez. YUSUF SURESİ /87.AYET
2014-01-27 10:31:23
  • Erkek
Serdar Bey araştırmaktayım teşekkür

Serdar Bey araştırmaktayım teşekkür ederim.

Recep Bey fiyatların herkesi tatmin edeceğinden eminim, sonuçta benim tek kazancım renderfarm olmayacak, kendi çarkını döndürsün yeter benim için :)
Allah izin verirse şubat sonuna inşallah yetişir.

2014-01-27 11:46:44 Edit:2014-01-27 11:47:37
  • Erkek
Donanım`a yatırım yapmak yerine

Donanım`a yatırım yapmak yerine belki cloud sistemlerde kullanılabilir bu yapılar için. Microsoft, amazon vs. olabilir. Tabii fizibilitesini ölçmek gerekli. Birde sistemin sürekli çalışması yani kaba tabirle makinelerin yatmaması gerekli gibi...

2014-01-27 17:54:30
  • Erkek

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!