3ds Max : Kameranın odak uzunluğu nasıl ayarlanır?

Kameranın odak uzunluğu nasıl ayarlanır?
halkaFurkan YILMAZ

D-slr makina veya cep telefonu ile bir fotoğraf çektik, aynı perspektifini tutturmak istiyorum, bunu teknik veriler ile yapabilir miyiz? Sahnede ölçüsünü bildiğim birşey olmadığı için camera match sağlıklı olmuyor. Odak uzunluğu gibi ayarlardan ayarlamaya çalışıyorum ama olmuyor.

Max 2014 ile perspective match diye birşey gelmiş sanırım, baktım baya kullanışlı. ben 2012 kullanıyorum ama malesef :(

www.furkanyz.com
2014-01-21 20:16:20
  • Erkek
İlk mesaja resim ekleme
halkaFurkan YILMAZ

İlk mesaja resim ekleme

İlk mesaja resim ekleme olayıda olsaydı güzel olurdu, herneyse mesela buradaki bilgiler normal veya vrayın kamerasına nasıl uygularım?

www.furkanyz.com
2014-01-21 20:17:14
  • Erkek
35mm odak uzunluğu yazan
murataksay

35mm odak uzunluğu yazan kısım max`ın ve diğer bütün programların kullandığı standarttır. Max kamerasina focal length kısmına 30mm yaparsan aynı olması gerekir teknik olarak.

4 mm focal L.`in büyük 35mm chip büyüklüğündeki karşılığı 30mm anlamına geliyor. ama ordaki değer ne kadar doğrudur bilemiyorum.
Doğru çıkmıyorsa 2ci yöntem iphone veya dsrl`nin lenslerinin internette FOV ( field of view ) değerleri yazar mutlaka. Onu Max kamerada focal Length altındaki FOV kısmına girersen doğru olması gerekiyor. Lenslerin Horizantal FOV değerini alman gerekiyor.

2014-01-21 21:06:05 Edit:2014-01-21 21:08:09
Üzerinde çalıştığım fotoğrafı 5s
halkaFurkan YILMAZ

Üzerinde çalıştığım fotoğrafı 5s ile çekmiştim, 5s in fov değerini bulamadım ama 5in fov değerini buldum hepsi birbirine yakın zaten

http://boinx.com/chronicles/2013/3/22/field-of-view-fov-of-cameras-in-ios-devices/

Şimdi işlerim daha kolay oldu görüntü ve max sahnem baya oturdu teşekkür ederim.

www.furkanyz.com
2014-01-21 21:44:37
  • Erkek
Çözdüğüne sevindim.
murataksay

Çözdüğüne sevindim.

iyi çalışmalar..

2014-01-21 23:10:11

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!