3ds Max : animasyon render sıkıntısı - sorun çözüldü

animasyon render sıkıntısı - sorun çözüldü
machinisttSadık ŞAHİNAvatar

Arkadaşlar şuan bir animasyon projem var ve müşterim çok sıkıştırıyor biran önce bitmesi için. Velhasıl animasyon daha bitmeden ilk 600 karesinin animasyonu için archive leyip renderfarm firmasına gönderdim, bende kare başı toplam 8-15 dk süren render, gönderdiğim firmada sadece building light cache bölümünü 4 saatte geçmiş. Belki kullandığım vray hdri den kaynaklanıyordur diyerekten gökyüzünü iptal ettim, vray ayarlarını resetleyip düzeltip tekrar archive leyip gönderdim. Kontrol edip dönecekler ama başka bir bilgisayarda archive dosyasını açayım dedim orada da sadece bitkileri rendera alıyor, halbuki render a başlamadan önce proje deki bütün objeler gözüküyor kafayı sıyıracağım size sorum şu; başka bir bilgisayarda olduğu gibi render almak için archive lemek yetmiyor mu? render firmasında 4 saat gibi abartılı süre sürmesi ve başka bilgisayarda binalar arabalar gibi objelerin gözükmemesinin sebebi ne olabilir ?

2014-01-16 19:10:48 Edit:2014-01-28 11:54:24
  • Erkek
Dispalecemnt kullandıysanız,o render süresini
Tuna_Tunahan AvsallıAvatar

Dispalecemnt kullandıysanız,o render süresini artırır.

2014-01-16 20:10:47
  • Erkek
Sahne çok kalabalık, 50

Sahne çok kalabalık, 50 milyon polygon, 118 milyon vertsten ve çok fazla da hazır modellerden oluşuyor. Render süresi konusunda benim bilgisayarda aldığım 1280X720 render 12 dk civarı, fakat renderfarma gönderdiğimde 4 saatten bahsetti:/ Renderda rami fazla kullandığından firmada abartılı süre bu yüzden çıkmış olabilirmi ? Gerçi haber bekliyorum daha aramadılar ama pek birşey değişeceğini zannetmiyorum, dua ediyorum sadece.

2014-01-16 20:24:54 Edit:2014-01-16 20:28:48
  • Erkek
Rebusfarm
eraHalis ÖZTÜRKAvatar

3 kare olacak şekilde Rebusfarm`ı deneyin bir de. Öyle zipleyip yollamanıza falan gerek kalmadan kendiniz gidişatı görebilirsiniz.

www.rebusfarm.net

Düzgün Türkçe ile konuşmak hiç de zor değil.
2014-01-16 21:26:43 Edit:2014-01-16 21:27:46
  • Erkek
Sorun Çözüldü.

Halis Bey teşekkür ederim cevabınız için, rebusfarm`a hemen baktım ama hata veriyor kaplamalarda. Okadar çok hata bulduki :( neyseki firmadan telefon geldi sıkıntı yok, belirtilen sürede render alıyormuş :D hdri gökyüzü kaplamasını da firmaya telefondan yaptırdım :) İlk ticari animasyon çalışmam, inşallah kazasız belasız atlatırım. rebusfarmın fiyatları da fazla geldi bana, şuan www.renderevi.com ile çalışıyorum, fiyatları piyasanın en makul fiyatları. İş bittikten sonra izlenimlerimi paylaşırım.

2014-01-16 22:51:55 Edit:2014-01-16 22:54:14
  • Erkek
Geçmiş Olsun
eraHalis ÖZTÜRKAvatar

Geçmiş olsun çözüldüğüne sevindim.

Düzgün Türkçe ile konuşmak hiç de zor değil.
2014-01-17 12:04:28
  • Erkek
arşivlerken map`leri klasörler içine
KediEti7ümit ülkerAvatar

arşivlerken map`leri klasörler içine koyuyor. hepsini max dosyasının olduğu yere taşımak gerekiyor. ben zipledikten sonra "klasöre aç" yerine 7zip`le açıp bütün dosyaları seçip manuel sürüklüyorum bir klasöre.

2014-01-17 13:57:50
  • Erkek
Teşekkür ederim yardımlarınız için.

Teşekkür ederim yardımlarınız için.

2014-01-17 21:35:44
  • Erkek

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!