3ds Max : eskitme ayna nasıl yapılır?

eskitme ayna nasıl yapılır?
xdogaxŞenol DOĞANAvatar

Merhaba arkadaşlar. Max de bir ayna modellemem lazım. Ayna Bronz eskitme ayna olacak. Bu etkiyi nasıl verebilirim.

aşağıdaki linkte bir örnek veriyorum.
http://1.bp.blogspot.com/-YTfjpQMdHhI/Tee3qcOeUhI/AAAAAAAAAio/_RXYrGcl93w/s320/IMG00936-20110602-1812.jpg

Yardım için şimdiden teşekkürler.

www.studioSTD.com www.senoldogan.com
2014-01-06 15:40:16
  • Erkek
vray kullandığınızı varsayıyorum en
fallofaherocan birinciAvatar

vray kullandığınızı varsayıyorum en basiti eskitme bronz texturunu atın ayna modeline biraz reflect verin daha sonra istediğiniz görünüme gelene kadar değeri yavaş yavaş arttırın. tam yaparsanız bronz görünmez çok az yaparsanız ayna olduğu belli olmaz

2014-01-06 15:44:57
  • Erkek
vray kullanıyorum:)
xdogaxŞenol DOĞANAvatar

Cevap için teşekkür ederim. Bende bahsettiğiniz şekilde çalışıyorum ama istediğim etkiyi tam alamadım. Aynadan çok parlak metal bir yüzeyi andırıyor. Başka bir yöntem var mıdır acaba? Veya material üzerinde başka ayarlarla da oynamam mı gerekli?

2014-01-06 16:40:45
  • Erkek
vray blend material ile

vray blend material ile yapabilirsin.Önce zemindeki ana rengi oluştur ardından üzerindeki kararmalar ve eskitmeler için dirt mapi.İstediğin gibi olur.

2014-01-06 19:13:52
  • Erkek
Bu yöntemi
xdogaxŞenol DOĞANAvatar

Bu yöntemi daha önce denememiştim "sihirbazzz". deneyip neticeyi buradan tekrar paylaşırım. Her iki cevap için de teşekkür ederim:)

2014-01-07 09:56:59
  • Erkek
tutorial
xdogaxŞenol DOĞANAvatar

sihirbazz`ın bahsettiği yöntem benim için yeterli sonucu verdi. Blog sitemde bu konuda ufak bir tutorial hazırladım. Umarım benim gibi ihtiyaç duyanlara bir faydası olur.
http://senoldoga.blogspot.com/

2014-01-07 12:16:58
  • Erkek

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!