3ds Max : Önceliği Düşürmek

Önceliği Düşürmek
Querorz

Arkadaşlar selamlar,

Pek çoğunuz bilir ki render alırken bu işlemin daha hızlı yapılması için görev yöneticisinden Max`in önceliğini yükseltiriz. Ben önceliği yükseltmek yerine düşürme işleminden bahsedeceğim biraz.

Bazen 2-3 gün boyunca sürekli deneme renderları almamız gerekiyor. Tabi render alınırken bilgisayar aşırı derecede hantallaştığı için video izleme ya da internette gezinme gibi işlemler imkansız hale geliyor. Bu da deneme renderları aldığımız süreçte bilgisayarımızın diğer işlevlere kapalı olması anlamına geliyor.

Az önce render alırken Max`in önceliğini düşürdüm. Sonuç harikaydı. Hem render hızından çok bir şey kaybetmeyip hem de rahatça gezindim internette. Photoshop`da işlemlerimi de rahatlıkla yaptım. Eğer zaman konusunda bir probleminiz yoksa önceliği düşürerek hem render alıp hem de bilgisayarınızı her türlü iş için kullanabilirsiniz rahatlıkla.

Benim gerçekten çok işime yaradı bunu kullanmak. Zaman problemi olmayan arkadaşlara tavsiye ederim.

2013-12-13 13:23:07
max in kullandığı çekirdekleri
fallofaherocan birinciAvatar

max in kullandığı çekirdekleri daha doğrusu iş parçacıklarını kısıtlayarak ta ek işlerinizi yapabilirsiniz hangisi sağlıklı bilmiyorum ama ben 1 çekirdeği ayırıyorum ek işim olunca

2013-12-13 13:26:59
  • Erkek
2 side mantıklı. Bende
OrfebiaÜnsal ÖZATAAvatar

2 side mantıklı.
Bende 2. bahsedileni daha sık yapıyorum. Fakat Fatih Bey`in anlattığı biraz daha mantıklı geldi bana.

Can Bey in bahsini ettiği durum ise şöyle: 4 çekirdekli bir işlemcinin tek çekirdeğini boşa çıkarmak renderi kabaca %75 performans hızına indirmek demek. (8 ya da 12 çekirdekte o kadar etkilemese de.)
Ama önceliği düşürülünce render hızındaki değişime, ve o an ki çalışma rahatlığına dikkat çekmek gerekiyor.

12 Core I7 3970x Extreme Edition // Asus Rampage IV // Kingston 16 GB DDR3 HyperX Beast 2400 Mhz // LG 32" LA620S TV
2013-12-13 13:43:50 Edit:2013-12-13 13:44:39
  • Erkek
Vray Seting ayarlarında distributed
serkancakirSerkan ÇAKIRAvatar

Vray Seting ayarlarında distributed rendering işaretlediğnizde hiç bir sorun yaşamazsınız. Render kaliteniz de de çok birşey değişmez, bilgisayarınızda kasılmaz.

www.renderstudio.tv
2013-12-14 00:18:53
  • Erkek
Müşteriden çalıyonuz leeeeyn, Hakkıyla
ETezerErgin TEZERAvatar

Müşteriden çalıyonuz leeeeyn, Hakkıyla zamanında yapın. Bırakın Bu facebook ayaklarını ... ;)

ErginTezer02@gmail.com Sadece Hak Edenlere ...
2013-12-14 02:38:23
  • Erkek
"Distributed rendering" ayarını
Querorz

"Distributed rendering" ayarını bilmiyordum açıkcası. Bunu da bir deneyeyim.

Ergin Hocam tamamen kendime çalışıyorum şu aralar :) .

2013-12-14 12:15:54
3ds Max önceliği!!
thecreepO.güvenAvatar

Arkadaşlar , şimdi burada bahsedilen 3ds Max önceliğini düşürmek nasıl oluyor?
Ayrıca Disrubited Render`ın ,render alırken aynı anda bilgisayarda başka işler yapmaya katkısı hakkında bilgi verebilir misiniz?

2013-12-16 16:25:16
  • Erkek
Görev Yöneticisi`ne girip
Querorz

Görev Yöneticisi`ne girip İşlemler bölümünden 3ds Max`i bulup sağ tıklayıp önceliği normalin altına çekeceksiniz.

2013-12-16 16:37:15
Disrubited Render`da pcler arası
serkancakirSerkan ÇAKIRAvatar

Disrubited Render`da pcler arası bağlantı kuruyorsun, diğer pclerin işlemcilerini kullanıyorsun, render alırken gördüğün büketler artıyor kısacası, detaylı bilgi için netten araştırablirsin. Disrubited Render`in pcde başka işlem yapmaya katkısını ancak deneyerek görebilirsin.

http://www.tr3d.com/forum/oku/3dsmax/net-render-ve-distributed-rendering-yardim/

www.renderstudio.tv
2013-12-16 16:50:43
  • Erkek
dr in ana pc
fallofaherocan birinciAvatar

dr in ana pc ye bir etkisi olmuyor yani bir kaç bilgisayar bağlansada tek başına render alsada yine cpu %100 kullanılıyor ama 3 bilgisayarda 28 buket ile render alırken 1 buketi azalatmanın da çok bi olumsuz etkisi olmuyor :)

2013-12-16 17:23:25
  • Erkek

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!