3ds Max : Reaction Manager...

Reaction Manager...
jixawismail cilmanAvatar

Merhabalar arkadaşlar.Karakter animasyon için GUI paneli yaptım ve karakteri panale bağlarken Reaction Manager i açıp GUI daki circle nesnesini karakterin diline bağlarkan şu yolu izlemekteyim. Reaction Manager dan add master daha sonra

circle seçip
transform>position>zero pos XYZ>Z position> Limited Controller: Bezier Float

Dil için eklemiş olduğum 6 tane kemikleri de Slave olarak ekleyip şu yolu izlemekteyim

sırayla kemikleri seçip

Transform> Rotation> Z Rotation

Bu yol ile 6 tane kemiği Slave olarak ekledim Daha sonra tüm kemikleri tek bir state in içerisine attım. Daha sonra circle ı yukarı hareket ettirip Create Mode a geçip teker teker kemiklere create state oluşturdum. Daha sonra işlem bittiğinde GUI panelindeki circle ın kemiklere bağlanmadığını gördüm.

Daha önce Bu yolla karakter ağızını açarken yanaklarında daralma işlemi yaptım ve sorunsuz çalışıyor.

Acaba Problem Reaction Manager penceresinin en altında bulunan curve editörden mi kaynaklanıyor yoksa Master ve Slave oluştururken izlediğim yollarda mı bir problem var. Konuyla ilgili bilgi sahibi olan arkadaşların yardımlarını bekliyorum.

1453
2013-12-05 18:52:02 Edit:2013-12-05 18:53:13
  • Erkek
Master ı circle in
jixawismail cilmanAvatar

Master ı circle in

Master ı circle in Z position u olarak ekledim

1453
2013-12-06 01:50:39
  • Erkek
Slave olarak 5 tane
jixawismail cilmanAvatar

Slave olarak 5 tane

Slave olarak 5 tane dil için oluşturduğum kemikleri Z rotation larını ekledim

1453
2013-12-06 01:52:11
  • Erkek
Create modda resimdeki numaralandırdığım
jixawismail cilmanAvatar

Create modda resimdeki numaralandırdığım

Create modda resimdeki numaralandırdığım adımları izledim ve sonuç yine aynı. 7 numara ile gösterdiğim curve editör ile ilgili bir problem olduğunu düşünüyorum.Nasıl bir yol izlemeliyim acil yardımlarınızı bekliyorum.

1453
2013-12-06 01:55:22 Edit:2013-12-06 01:57:43
  • Erkek
Animasyonla çalışma yapan arkadaşlar
jixawismail cilmanAvatar

Animasyonla çalışma yapan arkadaşlar hiç yok mu? ya da yönlendirebileceğiniz birileri?

1453
2013-12-07 21:47:46
  • Erkek

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!