3ds Max : group sorunu

group sorunu
nslknneşe alkan

Merhaba arkadaşlar.objeleri seçip group sekmesine geldiğimde group komutu seçilemez şekilde görünüyor.daha önce de bu sorunla karşılaşıp önemsememiştim.ancak şuan komut beni çok rahatlatacak ve kullanamıyorum.yardımcı olursanız çok sevinirim.

nesuk
2013-11-30 16:23:52
  • Bayan
bazen oluyor bende de
ATARHüsamettin ATARAvatar

Seçilen objelerle alakalı bir durum olabilir. seçtiğiniz objeleri kontrol ederseniz içinde gruplamaya uygun olmayan obje model yada line olabilir bunları seçmediğiniz zaman düzelebilir sıkıntılı bir durum kolay gelsin.

Ya da gruplamak için seçtiğiniz modellerin içinde başka bir gruplama varsa ve bu grup açıksa bundan da olabilir.

2013-11-30 17:16:25
  • Erkek
HAZIR MODELLERDE OLUR BAZEN
SemihkartalHalid Semih KARTAL

grubun içine girecek model partlarını direk toptan kare şeklinde çekerek değilde ctrl komutu ile tek tek seçersen sorun olmayacaktır.

http://semihkrtl.wix.com/freelance
2013-11-30 17:30:57
  • Erkek
İşte ctrl tuşu ile
nslknneşe alkan

İşte ctrl tuşu ile tek tek seçemeyeceğim kadar çok objeyi gruplamak istemiştim.tüm sahneyi farklı bir sahneye merge ettiğimde sorun ortadan kalktı.Sebebini hala anlamış değilim.Teşekkürler.

nesuk
2013-12-02 10:46:51
  • Bayan
gruplama sorunu
djredstarHAKAN YILDIZAvatar

obejeyi seçtiğinizde grup aktif değil de close aktifse zaten bir gruba dahil olan bir elemanı seçmişsiniz demektir.
grubu close ile kapatın sonrada ungroup komutunu verin ardından istediğiniz objeleri seçip tekrar gruplayabilirsiniz.

2013-12-03 11:09:55
  • Erkek

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!