3ds Max : Line Perspektif Çizim

Line Perspektif Çizim
hasan564hasan alkanAvatar

Arkadaşlar merhaba.line ile perspektif ekrandan z yönünde çizim yapabilme imkanı var mı? sketchup gibi programlarda bu tür işler çok basit fakat maxte sorunu çözemedim.

2013-11-24 20:20:44
  • Erkek
çoklu görüntü
recepyngzRecep YANGÖZAvatar

bu tarz çizimleri 4 ekran görüntüsünde rahatlıkla çizebilirsin. Bütün ekran görüntülerini (front,left,top,Perspektif) açacaksın. çizimini fronttan çizeceksin ve left,yada top ekranından arkaya yani z yönünde istediğin mesafeye taşıyacaksın.

ALLAH`ın rahmetinden ümit kesmeyin; zira kafirlerden başkası ALLAH`ın rahmetinden ümit kesmez. YUSUF SURESİ /87.AYET
2013-11-25 10:09:01
  • Erkek
Tek ekranda line çizmek
oirmak1975Özer Irmak

Tek ekranda line çizmek istiyorsanız eğer benim tavsiyem helper>>standart>>grid komutunu seçin. Sağ tıklayıp gridi aktif yapın. Çizimi de ne şekilde yapacaksanız gridi ona göre çevirin böylece çiziminiz gridin yönüne göre olacaktır.

2013-11-25 14:15:29
  • Erkek
cevaplarınız için teşekkürler arkadaşlar
hasan564hasan alkanAvatar

cevaplarınız için teşekkürler arkadaşlar ama benim tam istediğim olay şu ; sketchup kullanıyorsanız bilirsiniz tek ekranda tüm yönlerde çizim yapmak çok basit.Hatta şöyle birşey hatırlıorum yön tuşları ile hangi yönde çizim yapılacağı belirlenebiliyordu.Max ekranında böyle bir çizim imkanımız yok mudur ?

2013-11-26 17:27:00
  • Erkek

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!