3ds Max : Yeni sitemizdeki bir ilan...

Yeni sitemizdeki bir ilan...
harunsatHarun SatılmışAvatar

Evet arkadaşlar yeni sitemizdeki şu ilana dikkatinizi çekmek istiyorum, http://www.freelancem.com/ilan/is/412/ bu ilanda kapı modellemesi işi yaptırılmak isteniyor. Bu ilana tam 91 kişi başvurmuş. Hep yakınıyoruz fiyatlar düşmesin, işin ehilleri seçilsin vs vs... Ama işte öyle olmuyor arz-talep dengesi denilen bir şey var. Yıllar önce ihale bölümünde çalışırken eğer ihalelerimize çok sayıda firma katılırsa o ihaleleri istediğimiz fiyata yaptırırdık. Yok eğer katılacak firma bulamadığımız ihalelerimizde de ciddi maliyetler önümüze çıkardı.

Kısacası bir ilana bu kadar baş vuru olduğu sürece o kapı modellerinin birini 20 TL ye yaptırırlar. Sen istediğin kadar hopla zıpla...

Üzüldüm...

Bize, analardan oğullardan dilekler yeter, yazın sarı kışın beyaz çiçekler yeter...
2013-11-10 11:15:27
  • Erkek
Ben artık üzülemiyorum, çünkü
cagyalmançağdaş yalman

Ben artık üzülemiyorum, çünkü zamanında okadar üzüldüm ve birşeyleri değiştirmek istedim ki bunu yapamadığımı görünce artık gülüp geçiyorum. Bu ihaleyi veren şirketde en ucuzunu seçiyorsa bu o şirketin ucuzluğu diyorum. Daha ne diyeyim? Sizin sağlam bir vizyonu ve geliri de düzgün olan bir şirketiniz olsa giderde 20tl ye çizim yapan bir çocuğa o koskoca şirketi emanet eder misiniz? :D

2013-11-10 12:02:30
  • Erkek
Şaşırılacak fazla birşey yok.20
Tuna_Tunahan AvsallıAvatar

Şaşırılacak fazla birşey yok.20 tl`ye yaptırırlar.20`tl ye yaptıracakları iş o radaki resimden daha kötü olacaktır.

2013-11-10 12:35:58
  • Erkek
Daha da kötüleri olacak
ulasdenizulaş deniz

Daha da kötüleri olacak arkadaşlar. Yakında dünya çapında bir Freelancer sitesi Türkiye de bir yapılanma oluşturacak. Hatta yarın Istanbul`da bir toplantıları olacaktı. O olduğu zaman, Hindistandan saati 1.5 dolara çalışan freelancerlar da devreye girecek. İşte bana gelen mail. İsimleri ve adres bilgilerini gizledim çünkü bu bir davetiye ve kişisel bilgiler içeriyor.

XXXXXXXXX is coming to Istanbul on
Monday, November 11th.

You`re invited to attend a networking and information-gathering event in Istanbul.

XXXXXXX will be in town November 11 hosting a meetup for businesses and freelancers alike. The topic will be the Lean Startup, and how you can be more successful in these exciting times. Seating is limited, so reserve your spot now.

As well as guest speakers addressing topics important to businesses and freelancers, the Elance team will be on hand to offer advice on gaining a competitive advantage through online workers.

Here is a list of speakers who will be presenting:
O.... S......, Startup Grind Istanbul Chapter Director
C..... A......., among the top 3 Istanbul Freelancers on Elance, Video Editor
........, Talent Marketing Manager at Elance
When: Monday the 11th of November at 19.00
Where: ...........................Beyoglu, Taksim Istanbul

Snacks and drinks will be sponsored by Elance.

2013-11-10 18:55:37
  • Erkek
Ulaş ben o ekibin
gasiyanDevrim ErdalAvatar

Ulaş ben o ekibin ilk toplantılarına gittim,işin başındaki arkadaşta grafiker ve öğretim görevlisi,toplantıya gelenler içerisinde 3d ile ilgilenen tek kişi bendim(sanırım).Orada farklı bir durum var.O sitenin Türkiye sorumlusu arkadaş,buradan alınacak verilecek işlerde komisyon alacak gibi görünüyor(başvuru için verdiği link kedni adı üzerinden).O yüzden de pek sıcak bakmadım.
Ayrıca o Hindistanlı arkadaşlar daha Türk müteahitlerle tanışmadılar,bedavaya yaptırıp üzerine para isterler:))

Şaka bir yana,ucuzluğun ötesinde rakamlar ve kandırılmaya yönelik insanlar,
programlar ve modeller lisanslı olmadığı sürece rakamlar dahada kötüleşecektir...

www.dvamimarlik.com
2013-11-10 23:05:58
  • Erkek
20tl ye programı açmam.....
threeDsMaxcumhur ÇELİK

20tl ye programı açmam..... 20tl yi artık kreşe giden çocuk bile harçlıktan saymazken....

2013-11-11 10:40:16
  • Erkek
sa
fastblackman

bütçe 1000-1750 demişler ilanda 20 tl nereden çıktı konuyu sapıtmışlar gene anladığım kadarıyla vede modeller kapı modelleri içinde en kolay modeller diyebilirim ondan başvuru çok olmuş bu modellerin altından herkez kalkar....

2013-11-11 14:19:52 Edit:2013-11-11 14:21:34
İş ilanı mayısta açılmış
rocker_trTuran BabacanAvatar

İş ilanı mayısta açılmış hala ilan verenler var :D

İzmir - http://turanbabacan.cgsociety.org/
2013-11-11 16:47:33
  • Erkek
Ben başvuru yapmadım ama
iletisimnetTürker ERTENAvatar

Ben başvuru yapmadım ama bana mesaj olarak gelmiş "İlgilenir misiniz?" diye :)
Kendimi bi halt sandım bir anda :)

Yeni gelen bebeler,biraz saygı yahu...Bana değil,birbirimize...
2013-11-12 03:59:40
  • Erkek

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!