3ds Max : karakter ve kamera animasyonu için max mı maya mı

karakter ve kamera animasyonu için max mı maya mı
natxhoнатхъо муратAvatar

kendimi dahada ilerletmek için karakter ve kamara animasyonuna girmek istiyorum bu yuzden kafa max mı maya mı diye takılıyor araştırmalarımda karakter animasyonu için mayanın daha uygun oldugunu söyluyorlar. mayada animasyon yapmak daha kolaymış sanırım aldıgım bilgilere göre bana tavsyede bulunarak yol göstere bilirmisiniz acaba

natxho
2013-11-03 17:15:05
  • Erkek
3D programlarının çalışma mantığı
3ddesenmustafaAvatar

3D programlarının çalışma mantığı aynı.Bir tanesini seç derim.Zaten kendin ilerleyince bu bana yetmez diyeceksin.Ben windows 3.1 ile office 95 ile başladım dünyada para dökmediğim tek applebilgisayarlar kaldı şimdi bunu alacağım.Yabancı bilgisayar oyunu ve animasyon firmalarına göz attığında şunu göreceksin:Max or maya,photoshop,adobe video edit,after affect...

2013-11-03 18:37:35
  • Erkek
maya+ingilizce
ibitemYaşar Ş.Avatar

maya. hem kaynak bulma açısından hemde animation mentor gibi firmalar maya kullanıyor. mutlaka çok iyi ingilizce öğren.

2013-11-04 14:00:48 Edit:2013-11-04 14:01:40
  • Erkek
hayırlı olsun ortalık yine
cfttfcdursun ÜMİTAvatar

hayırlı olsun ortalık yine kızışacak.....

25524
2013-11-04 14:25:02
  • Erkek
Bence fark etmez hangi
ercan517

Bence fark etmez hangi programdan ziyade belkı hangi sistem diye düşünmek lazım örneğin ben maxtaki fizik yerine skin sistemini hazır iskelet adam yerınede bone sistemi ile kendım iskelet sistemi kurmayı tercıh edıyorum kurcan bakcan hangısı kolayına gelıyor daha mantıklı gelıyorsa ona yogunlaşcan

2013-11-04 19:16:36
valla ben mimari gorselleştirem
natxhoнатхъо муратAvatar

valla ben mimari gorselleştirem uzerine yogunlatım aslında ilk olarak inşaatla ugraştıgım için fakat bundan sonra bu işi daha iyi yapa bilmek adına kamera animasyonu ve karakter animasyonuna yogunlaşma istiyorum bu yuzden araştırdıgıma gore genel kamera tarzı animasyonlarda max ama karakter animasyonu işin içine girince maya olarak gösteriyor durumu o yuzden bu işi ciddi anlamda profosyonel olarak yapan kişilerden yardım almak adına bu konuyu açtım

ayrıca egitim konusunda tavsiyede bulan arkadaşlar olursa sevinirim.

natxho
2013-11-04 20:13:40 Edit:2013-11-04 22:15:09
  • Erkek
1- Yetiştirilmek üzere karakter
3ddesenmustafaAvatar

1- Yetiştirilmek üzere karakter animatörü :
- Kendisini karakter animasyonu konusunda geliştirmek ve bu konuda kariyerini temellendirmek isteyen,
- Bu konuda -başlangıç seviyesinde de olsa- yaptığı karakter animasyonlarını gösterebilecek
- 3D Studio Max de, karakter animasyonu yapabilecek araçlarda başlangıç bilgisine sahip
- Takım çalışması ve yeni konularda kendini geliştirmeye açık
diyor Türkiyedeki stüdyolar.
Benim fikrimi sorarsan MAYA.Pasaportum var ileride Makedonyaya gider yaşarım diyorum ucuz bir ülke.MAYA...MAYA...

2013-11-04 21:08:02
  • Erkek
Animasyonda ; Türkiye`de iş
ElprinceErcan ZirekAvatar

Animasyonda ; Türkiye`de iş istiyorsan 3DsMax , diğer bütün ülkelerde (ABD,Kanada Dahil) Maya.

2013-11-04 22:53:33
  • Erkek
Ben kolay kullanımı bakımından
oirmak1975Özer Irmak

Ben kolay kullanımı bakımından 3dsmaxı tercih ediyorum.

2013-11-25 14:30:46
  • Erkek

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!