3ds Max : Max`den After Effects`e Aktarım

Max`den After Effects`e Aktarım
3Drx8Talha BıyıklıAvatar

Arkadaslar ben 3ds max`de bir yazı animasyonu oluşturdum ve ben bunu tıpkı png`nin Photoshop`a şeffaf kısımlarıyla beraber geçtiği gibi max`den after effects`e de şeffaf kısımlarıyla beraber geçmesini istiyorum. Bunun için max`de animasyonu hangi formatla kaydetmeliyim, avi olsa bile şeffaf kısımlar after effects`de görünür mü?
Şimdiden tesekkürler...

2013-11-01 20:02:55
  • Erkek
Max - After Effects
KadirSenerKadir ŞenerAvatar

Animasyonu çıktını Max`ten video olarak değil(avi, mpeg v.s) alpha bilgisi içeren resim serisi olarak (image sequence) almalısın. Belirttiğin .png işini görür mesela. .png olarak animasyonunu kaydet, after effects ile istediğin biçimde sonuç alabilirsin.

http://kadir-sener.blogspot.com/
2013-11-01 20:52:11
  • Erkek
hmm anladım saolun ancak
3Drx8Talha BıyıklıAvatar

hmm anladım saolun ancak png olarak after effectse attığım zaman onlarca resim alt alta çıkıyor. Ben bunları nasıl animasyon haline getirebilirim ?

2013-11-01 21:00:57
  • Erkek
Çıktılarını tek bir klasörde
aresblusAbdullah AslanoğluAvatar

Çıktılarını tek bir klasörde topla. After a çağırdığın zaman hepsini seçme, ilk resmi seçmen yeterli. Seri tek olarak gözükecek. İstediğin gibi animasyon halinde gelecek yani.

2013-11-01 23:12:37 Edit:2013-11-01 23:13:16
  • Erkek
"seq(uance)" işaretli olsun...
ETezerErgin TEZERAvatar

"seq(uance)" işaretli olsun...

ErginTezer02@gmail.com Sadece Hak Edenlere ...
2013-11-02 02:36:57
  • Erkek
Exr` de aftere uyumlu
recepyngzRecep YANGÖZAvatar

EXR formatını denemelisin. After effect ile sorunsuz çalışıyor. Alternatif olarak yukarıda arkadaşlarında bahsettiği PNG`de işini görür.

ALLAH`ın rahmetinden ümit kesmeyin; zira kafirlerden başkası ALLAH`ın rahmetinden ümit kesmez. YUSUF SURESİ /87.AYET
2013-11-02 11:31:46
  • Erkek
hepinize çok teşekkür ediyorum
3Drx8Talha BıyıklıAvatar

hepinize çok teşekkür ediyorum arkadaşlar sorunsuz şekilde oldu saolun

2013-11-02 18:11:50
  • Erkek

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!