3ds Max : Animasyon Render Sorunu

Animasyon Render Sorunu
nietzscheÖzler DönmezAvatar

Merhaba arkadaşlar,
1000 karelik bir kamera animasyonu hazırlamıştım.Yaklaşık 22 saatte render tamamlandı ama videoyu açtığımda 8 saniyelik kapkara bir ekran çıktı.
Daha önce de bu tarz animasyon renderleri aldım ilk defa böyle bir şey başıma geldi.
Nedeni ne olabilir.Bilen arkadaşlar yardımcı olabilir mi?
Şimdiden teşekkürler.

2013-10-25 14:22:54
  • Erkek
hangi formatta render aldın?
kajaxatakan şıkoğluAvatar

hangi formatta render aldın? video olarak render almak yerine sıralı Jpeg olarak render almanı öneriririm. daha sonra bir video editing yazılımında videoya dönüştürmen kolay olur. "video editing işinden anlamam" diyorsan sıralı resim dosyalarını quick time`da bile videoya dönüştürebilirsin. muhtemelen codek ayarlarında yanlışlık yapmışsındır.

vefasız hedef kitle
2013-10-25 14:56:57
  • Erkek
.avi formatında aldım.Sıkıştırılmamış olarak

.avi formatında aldım.Sıkıştırılmamış olarak kayıt ettim.
Sıralı Jpeg olarak alsam Movie Maker ile videoya dönüştürebilir miyim?

2013-10-25 15:00:57
  • Erkek
moviemaker ile de olur
kajaxatakan şıkoğluAvatar

moviemaker ile de olur ama bence quicktime kullanın.

vefasız hedef kitle
2013-10-25 15:08:45
  • Erkek
Render sonucunda neden video

Render sonucunda neden video görünmüyor onunla ilgili bilgisi olan var mı acaba ?

2013-10-25 15:29:05
  • Erkek
Kimsenin bilgisi yok galiba

Kimsenin bilgisi yok galiba bu konuda.

2013-10-25 16:51:30
  • Erkek
sebep
aydınyürekliaydinyurekli

arkadaşım sebebi tek kelime ile sıkıştırılmamış formatta kayıt yapman max sıkıştırılmamış dosya formatını 1000 frame de kesiyor benimde daha önce başıma geldi defalarca denedim render alıyor fakat renderden sonra dosya kayıt işlemi sırasında kalıyor avi kaydet kaliteyi en üst düzeye getir sorun çözülür

2013-10-25 17:11:37
  • Erkek
Selam; Video buyuk ihtimalle
CoDiEEngin EROLAvatar

Selam;
Video buyuk ihtimalle kayıt olmamıştır. Sıkıştırılmamış dosyaların boyutları çok büyük olur. Windows Fat32 dosya sistemi 4.00gb den daha büyük dosya boyutunu desteklemez hard disk dosyalama siteminin NTFS olması gerekir.dosyalama sistemleri arasında geçiş değişikliğide format ile olur. Sorun bu değilse eğer Videoyu After effect tarzı bir programda açmaya çalış eğer gene ulaşamıyorsan dosya kaybolmuş demektir. Tekrardan render almak gerekecektir.

Önerim ;
Animasyon Render`ları alırken Output Klasörünüzün içinde ayrı bir klasor daha açıp her kamera için olan görüntüleri batch render ile ayır klasorlere shot1-shot2 olarak EXR veya TGA formatlarında kayıt etmektir. Bu formatlar Renderlardaki Ahlpa kanalınıda içinde otomatik olarak bulunduracağından post işlemleri için rahatlık oluşturacaktır.

Daha sonra Max içersindeki RAM player ile dahi bunları rahatlıkla avi formatına dönüştürebilirsiniz.

https://www.facebook.com/grnt3d | www.grnt3d.com | http://codie1982.deviantart.com/ | http://nmo.cgsociety.org/
2013-10-25 17:26:41
  • Erkek
Cevaplar için teşekkürler.

Cevaplar için teşekkürler.

2013-10-25 17:49:13
  • Erkek
Avi kaydetme jpg yada
Serdar_YAZlClSerdar YAZICIAvatar

Avi kaydetme jpg kaydet sonra videoya dönüştürürsün

yazicifx@gmail.com
2013-10-25 21:15:08 Edit:2013-10-25 21:17:47
  • Erkek

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!