3ds Max : batch renderda z-depht kanalını kaydetmek

batch renderda z-depht kanalını kaydetmek
cfttfcdursun ÜMİTAvatar

batch renderda 4 tane render aldım diyelim. Rgb leri otomatik olarak kayt ediyor istediğimiz gibi . Ancak render elementsdeki z-depht yada wirecolor maplerini nasıl jpg olarak kayt edebilirim. (vray- frema buffer kullanıyorum.)

25524
2013-09-30 13:37:58
  • Erkek
Frame Buffer ı kapat
cizgicizgiGökhan GülerAvatar

Frame Buffer ı kapat zaten elemenlerin yolları de alınan renderın yolunu alacak o şekilde çözebilirsin.

http://www.cizgicizgi.com
2013-09-30 14:15:43
  • Erkek
frame buffer ile olsa
cfttfcdursun ÜMİTAvatar

frame buffer ile olsa iyi olurdu ya. orda color corection yapıyodum iyi oluyodu. neyse bizde batch render alacağımız zaman maxin frame bufferindan alırız.

25524
2013-09-30 15:35:10
  • Erkek
vray frame buffer dan
wisemanxxxMustafa BeytekinAvatar

vray frame buffer dan otomatik kaydettirirseniz zaten dosya olarak kaydeder. neden frame buffer ı kapatıyosunuz onu anlamadım. 3ds max in kendi otomatik dosya kaydetmesinden değil de vray in frame bufferından yapacaksınız.

www.vds3d.com
2013-10-02 15:02:27
  • Erkek
4 tane render alacağım
cizgicizgiGökhan GülerAvatar

4 tane render alacağım diyor dursun. Peşpeşe renderlarda üst üste kaydediyordu fazla da araştırmadım diğer frame buffer ı kapatarak yaptım bende

http://www.cizgicizgi.com
2013-10-02 15:46:42
  • Erkek
frame bufferda kanalları kaydetmek
akcamuhammetmuhammet akçaAvatar

frame bufferda kanalları kaydetmek

frame bufferda kanalları kaydetmek biraz daha uğraştırıcı. ya tek kamera ile animasyon şeklinde yer değiştirip çıktıyı jpg olarak alacaksın yada split render channels`dan her render için farklı isimlerde kaydederek.

2013-10-02 17:18:08
  • Erkek
Teşekürler herkeze... Muhammed tam
cfttfcdursun ÜMİTAvatar

Teşekürler herkeze... Muhammed tam aradığım şey buydu...

25524
2013-10-02 20:20:50
  • Erkek

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!