3ds Max : Kubbe model çizimi yardım

Kubbe model çizimi yardım
ATARHüsamettin ATARAvatar

Linkte görülen kubbeyi modelleme yöntemi hakkında yardımcı olabilecek varsa sevinirim.

http://t1309.hizliresim.com/1f/9/sh3uz.jpg

2013-09-09 13:14:22
  • Erkek
Aslında,resimde edge`lerin yeri verilmiş
keramyKerem Salih ÇOLAKAvatar

Aslında,resimde edge`lerin yeri verilmiş gibi.Belki resmi maxe atıp aynı çizgileri oluşturup daha sonra vertexlerle oynayıp kaba şekli verebilirsin.Daha sonra shell verip,detayları halledebilirsin.Diğer yerleri de sen daha iyi bilirsin sanırım.Benim fikrim bu..

God is the Greatest Designer..
2013-09-09 14:11:33
  • Erkek
Semisphere`le başlayıp, editable poly`e
dream_designerAhmet KABAKBAŞAvatar

Semisphere`le başlayıp, editable poly`e çevirip gerekli kısımları soft selection`la halledebilirsin gibi..

Şuan render alıyorum, bittikten sonra ufak bi deneme yaparım..

21 Volts Creative
2013-09-09 14:59:40
  • Erkek
istediğinize benzedimi benzemedimi bilmiyorum
melkor_Erkan YILDIRIMAvatar

istediğinize benzedimi benzemedimi bilmiyorum

istediğinize benzedimi benzemedimi bilmiyorum ama iş görür düzenlerim derseniz ve mail yollarsanız meshe çevirip atayım. nasıl yaparım derseniz de rhinoda sizin kubbenin dış konturunu çizin surface redial swep uygulayın sonra 2 adet silindir yapın surface tirmleyin kenarlara surface fillet verin sonra bir yayı redial sweepleyip trimleyin. kabaca budur.

MODO, rhino
2013-09-09 15:26:12 Edit:2013-09-09 15:30:27
  • Erkek

İlginiz için çok teşekkürler arkadaşlar.
Epey bir yöntem denedim sizin yöntemleride denedim ama hiçbiri istediğim sonucu vermedi.
Erkan Bey teşekkür ederim ben rhino bilmiyorum fakat yaptığınız çizim istediğim sonuca yakın olmuş.
Benim bugune kadar ki karşılaştığım en zor model kaplumbağa kabuğuna benziyor biraz büyük kubbeye bağlanan elemanların birleşim yeri sıkıntılı belki bendeki çizim yetersizdir modeli yapmak için.

2013-09-09 17:08:24
  • Erkek

Galiba Kerem Beyin dediği gibi kabaca birşeyler oluşturup vertexler ile oynayarak birşeyler yapacağım.

2013-09-09 17:10:23
  • Erkek

Bu arada cami renderı bitince paylaşırım yorum yaparsanız sevinirim :)

2013-09-09 17:10:59
  • Erkek

Tuncay bey emeğiniz için teşekkürler tam istenilen gibi olmuş bende dediğiniz gibi 8/1 bölümünü yaptım ama model böyle düzgün çıkmadı renderda istediğim sonucu alamazsam sizden rica edebilirim tekrar teşekkürler.

2013-09-10 08:14:16
  • Erkek
Kabaca yapmaya çalıştım. Küreden
photonAkın TÜMENAvatar

Kabaca yapmaya çalıştım. Küreden

Küreden Kabaca yapmaya çalıştım. Küreden yola çıkarak. Kürenin yatay gridlierinden kopyalama yöntemiyle yaptım. FF deformla da çekme yöntemi kullanılarak istenilen sonuç elde edilebilir diye düşünüyorum.

2013-09-10 14:38:25 Edit:2013-09-10 14:56:42
  • Erkek
Teşekkürler Akın Bey, modellemede

Teşekkürler Akın Bey, modellemede çok iyi değilim ama bir deneme renderı aldım müşteri beğenirse tekrar uğraşmıyacağım şimdilik

deneme renderı

http://k1309.hizliresim.com/1f/b/sju77.jpg

2013-09-10 17:36:44
  • Erkek

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!