3ds Max : 3d tasarımların imalatı hakkında

3d tasarımların imalatı hakkında
koryonHasan YağızAvatar

Arkadaşlar bildiğiniz gibi bazı mekan projelerinde kullandığımız dekoratif panel veya klasik mobilya gibi bazı çizimleri cnc makinasına vermek için modelimi cad`e atıp line halinde yada vektörel biçimde 2d olarak cnc makinasında imal etmeleri için hazır hale getiriyoruz. Benim sorum şu; peki ama 3d bir modeli 5 eksenli cnc makinasına vermek için ne yapmak gerekiyor, örneğin bir insan heykeli veya özel bir kalıp ürünü cncde imal ettirmek için hangi formatları kullanmamız gerekiyor, ve nelere dikkat etmemiz gerekiyor?

2013-08-30 11:04:37
  • Erkek
Benim bildiğim solid work
m@cker_54Metin KandemirAvatar

Benim bildiğim solid work ve catia programları var... burdan da araştırabilirsin

http://www.google.com.tr/#q=3d+cnc+format&spell=1

Saygılarımla - Metin Kandemir

logo tasarımı, logo, logo tasarım, kurumsal imaj ve kurumsal kimlik hizmetleri 

Bir şeye çok bakarsan onu görmeye başlarsın... (M@cker Excalibur) logo tasarımı, logo, logo tasarım - http://www.logosepeti.net/
2013-08-30 11:20:14 Edit:2014-07-08 20:39:09
  • Erkek
Dostum keşke vaktim olsada
koryonHasan YağızAvatar

Dostum keşke vaktim olsada bunun için yeni programlar öğrenebilsem, ama inanın iş yoğunluğundan kafamı kaşıyamıyorum, benim anlamak istediğim max veya cadden alacağım bir çıkışla bunu 5 eksenli bir makinaya aktarıp aktaramayacağım ve yüzeylerde nelere dikkat etmem gerektiği. Sonuçta 2d modeller için bunu yapabiliyoruz.

2013-08-30 11:48:30
  • Erkek
Solidcam programını kullanabilirsin Autocad
EnqinEngin Yiğit

Solidcam programını kullanabilirsin Autocad yada solidworks ile entegre çalışabiliyor.Ama Cam işi başlıbaşına bi olay takım yollarını göstermelisin biraz emek ister çok fazla parametre var.G kodunu aldıktan sora tezgaha aktarıp parçayı işleyebilirsin.

2013-08-30 14:23:02
  • Erkek
Benim bildigim Cad de
eminiboEmin IbrahimovAvatar

Benim bildigim Cad de IGES dosya turune cikis yapilmasidir. Cnc makinalari IGES
dosya turlerini okuyor

eminibo
2013-08-31 14:45:54
  • Erkek
teşekkürler
koryonHasan YağızAvatar

teşekkürler

2013-09-02 22:16:28
  • Erkek

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!