3ds Max : MSI GT70 Series - Monster MS-1762 Gibi Platformlarda 3DS Max Kapanma Hatası ve Çözümü...

MSI GT70 Series - Monster MS-1762 Gibi Platformlarda 3DS Max Kapanma Hatası ve Çözümü...
Dark MajestySelman KaptanAvatar

Merhaba arkadaşlar…

Özellikle 3D Studio Max kullanıcılarının MSI GT70 serisi ve Monster MS-17621 modellerinde başlarına gelen bir problem olarak, modifier menüsü açıldığında programın hata verip kapanması veya program daha açılırken kapanması ile ilgili problemin çözümü için aşağıda vereceğim yolu uygulayabilirsiniz…

Şunu da eklemek isterim ki modifier menüsü açıldığında programın kendisini kapatması sorununun neden sadece NVIDIA Ekran kartı kullanan MSI GT70 platformunda veya MONSTER MS-17621 Platformunda meydana geldiği ile ilgili araştırmamı hala sürdürmekteyim… Bu sorunla ilgili başka bir platformda aynı hatayı alan ve çözüme ulaşamayan arkadaşlar varsa sorunlarını ve hangi platformlarda bu sorun ile karşılaştıklarını bana bildirebilirler...

Şimdi gelelim sorunun çözümüne… Yapmış olduğum deneme yanılma yöntemleriyle keşfetmiş olduğum ve bu hatayı almamıza sebep olan bir tek dosya mevcut. Hatta bu dosya, programın da içinde modifier olarak kullandığımız HSDS.dlm dosyası… Sizin yapmanız gereken ise problemin giderilebilmesi için bu dosyayı (Eğer ki çok sık kullanmıyorsanız) 3D Studio Max klasörünün içinden silmektir…

Bunun için ise C:\Program Files\Autodesk\3ds Max 2013\stdplugs klasörü içinden bu dosyayı bularak silebilir, veya o dizinden başka bir yere kopyalayabilirsiniz… (32 Bit ve 64 Bit için)

http://www.selmankaptan.com/wp-content/uploads/2013/08/Folder.png

Görüş ve yorumlarınızı bekliyorum…

Saygılarımla...

2013-08-23 10:15:32
  • Erkek
Bu sorun 2013 versiyonlarında

Bu sorun 2013 versiyonlarında mı mevcut?

2013-08-23 14:36:17
  • Erkek
2013 versiyonlarında da mevcut
Dark MajestySelman KaptanAvatar

2013 versiyonlarında da mevcut fakat sorun programda değil, şimdilik sadece yukarda belirttiğim iki model de bu sorun ile karşılaştım. her ikisinde de aynı yerde hata alıyor program açılmadan kapanıyordu. HSDS.dlm dosyasını sildikten sonra sorunsuz olarak çalışmaya devam ettiler...

İlginiz için teşekkürler...

2013-08-23 15:03:38
  • Erkek

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!