3ds Max : Merhabalar TR3D Camiası

Merhabalar TR3D Camiası
MxLanCeRDeniz ATLIAvatar

Selamun Aleyküm abilerim kardeşlerim.

Aranıza ANKARA`dan katılıyorum.3d max`e yeni başladım,kurs biteli 1 hafta oldu.Ufak tekefek çalışmalarım var modellemede iyi gibiyim şuan için.Müsadenizle sizlere bir kaç sorum olacak bilgilendirirseniz çok sevinirim.

1- 3d max`e yeni başlayanlar için ağırlık verilmesi gereken konular hangileridir ?

2- Sadece 3d max ile iş bulunabilirmi yoksa autocad örgenmek zorunlumu ?

Şimdiden teşekkürler herkese iyi forumlar.

Vazgeçeceğin Anda, NeDen BaşLadIğıNı DÜŞÜN
2013-08-15 15:43:57 Edit:2013-08-15 16:00:10
  • Erkek
hoş geldin,
melkor_Erkan YILDIRIMAvatar

hoş geldin,

1- ben önceliği modellemeye vermeni , fotograf incelemelerine ışık kompozisyon kadrajlama konularına bakmanı özellikle tavsiye ederim
2- bulunur bulunmasına da amacın sanayii veya mimari çalışan bir yerde işe başlamaksa kesinlikle yetmez, max, rhino, autocad, solidworks, modo, alias kullanıyorum, yetmedi şimdi de revit ve tekla öğrenmeye çalışıyorum.

not: Angaralı`yım.

MODO, rhino
2013-08-15 16:08:34 Edit:2013-08-15 16:14:43
  • Erkek
Max bir çok insanın
koryonHasan YağızAvatar

Max bir çok insanın sandığından daha kapsamlı bir program, her yönüyle öğrenmeye çalışmak gerek ama öncelikli olarak editable poly çalış. Sadece max kullanarakda iş bulabilirsin ama bu işi asgari ücretede yapanlar var 3 bin lira maaş alanlarda var. İyi para kazanmak istiyorsan öncelikle bir yerlerde bir kaç yıl deneyim yapman gerekecek ki imalatı öğrenebilesin. Autocad konusuna gelince, autocadi yüzeysel olarak dahi olsa bilmen gerekiyor, proje açma okuma export import en azından bunları yapabilmelisin. Ayrıca projelerde ölçülü çalışman gerekiyor autocad bunun için dahi olsa gerekli. Aksi halde hayal üretmekten öteye gidemezsin, çizimlerinin uygulanabilir olması şart. Kolay gelsin.

2013-08-15 16:15:17
  • Erkek
Hoş Bulduk
MxLanCeRDeniz ATLIAvatar

Çok teşekkürler Erkan Hocam,söylediklerinize bakılırsa önümde uzun ve yorucu bir yol var :)

Not: Angara`nın neresi ?

2013-08-15 16:17:53
  • Erkek
Erkan bey max veya
koryonHasan YağızAvatar

Erkan bey max veya cad de yapamadığınız hangi işlemleri diğer modelleme ve çizim programlarında yapıyorsunuz acaba?
Bence max autocad ve photoshopu iyi kullanabilen bir kişi yeteneğide varsa üst seviyede çalışmalar yapabilir. Animasyona gireceksem maya yı ilave edersin olur biter.

2013-08-15 16:20:42
  • Erkek
Minnettarım
MxLanCeRDeniz ATLIAvatar

Öncelikle ilgilendiğiniz için çok teşekkürler `koryon`,istediğim cevapların kısa ve özü olmuş.Kurs bitti ama hiç te beklediğim gibi bir eğitim değildi TR3D ailesi sayesinde kendimi geliştireceğime inanıyorum.Saygılar iyi forumlar.

2013-08-15 16:23:56
  • Erkek
Hasan +1
photonAkın TÜMENAvatar

Hasan +1

2013-08-15 16:29:05
  • Erkek
alias ve rhino`yu surface
melkor_Erkan YILDIRIMAvatar

alias ve rhino`yu surface ile imalata girecek max veya cad ile oluşturmak için saatler harcayacağın veya forum forum dolaşıp "acil şunu nasıl yaparım" diye konu açılacak zor yüzeylerin oluşturulmasında sac açılımları almakta
rhino ve modoyu ana modelleme programı olarak
autocadi kullanmayanı dövüyorlar şirkette
solidi makina parça imalatları similasyon ve analizler için
maxi 2 senedir doğru düzgün açmadım ufak tefek modelleme yaparım
modoyu bir de render için kullanıyorum yeterli geldimi hasan bey.
teklayı statik hesap ve çelik yapı detayı ürettiği için öğrenmeye çalışıyorum bu arada.
her programın diğerine göre üstünlükleri zayıflıkları var, ben imalata girecek bir işi hangisi ile en doğru en kısa zamanda ve tedarikçinin elinde olanla yapacaksam o programla yaparım.
Ankara Etlikte ikamet edip ivedik organizede çalışıyorum.
biraz sinirliyim az uzun oldu ama idare edin.

MODO, rhino
2013-08-15 16:31:38 Edit:2013-08-15 16:45:31
  • Erkek
hocam makina ve mekaniik
koryonHasan YağızAvatar

hocam makina ve mekaniik imalatı bilmediğimden solit konusunda haklı olabilirsiniz bişey diyemem, benim branşım mimari. Ama saymış olduğunuz diğer işlemleri maxde yapıyorum. cad lede rölevesini alıyorum yada cnc ye veriyorum.Sanırım sektörel farklılıklar var. Size kolay gelsin.

2013-08-15 16:50:21 Edit:2013-08-15 16:51:54
  • Erkek
Kaçma gel buraya Hasan
photonAkın TÜMENAvatar

Kaçma gel buraya Hasan :D

2013-08-15 16:54:11
  • Erkek

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!