3ds Max : siyah dalgalar

siyah dalgalar

projemde ki hazır aksesuarlarda siyah dalgalar çıkıyor render da..çok uğraştım çözmek için..anacak ne materyalden ne de objeden kaynaklı..çünkü obje bozuk diye defalarca değiştirdim..peki bu neden kaynaklanır..ışıkla mı ilgili yoksa render ayarları mı..ama tabi objelerle de alakalı olabilirse..bi fikriniz varsa sevinirim..çünkü kafayı yeme küzereyim..hiçbir istediğim objeyi kullanamıyorum..kullansamda bozuk oluyor bu şekilde ve diğer yerlerin ne kadar güzel olduğunun hiçbir önemi kalmıyor..şimdiden tşk.ederim..

2013-07-06 11:06:00
  • Bayan
resim

resim

bu şekilde..

2013-07-06 11:08:06
  • Bayan
???

hiç kimsenin bi fikri yok mu..ya da daha önce hiç karşılaşmadınız mı?

2013-07-06 12:08:42
  • Bayan
texture ler eksik gibi
cfttfcdursun ÜMİTAvatar

texture ler eksik gibi

25524
2013-07-06 12:25:42
  • Erkek
cvp

yani anlamadım..gerçekten sinirim bozuldu..bunlar böyle olduğu sürece yaptığım şeyin hiçbir anlamı yok...ne yapmalıyım...

2013-07-06 12:32:45
  • Bayan
Yanı benım başıma geldi
armym00nEray KankayaAvatar

Yanı benım başıma geldi ama aynı objeden yanlışlıkla ust uste kopyaladıgım zaman oluyodu silince düzeliyordu. Peki sizin objeleriniz max uzantılımı. isterseniz bozuk oldugnu dusundugunuz modelden bırını gönderın bakayım sıkıntı modelmı ayarmı

2013-07-06 12:56:16
  • Erkek
ya soruna cevap olmaz
cfttfcdursun ÜMİTAvatar

ya soruna cevap olmaz ama sorununa çare olur diye söylüyorum. 2 tane basit şey. sil onları kendin modelle...

25524
2013-07-06 13:54:58
  • Erkek
cvp

bunları modellerim problem değil..ama bana bu tarz objeler çeşitli olarak çok lazım oluyo..ve bu kadar detaya ayıracak vaktim yok..olsa modellerim..o yüzden hazır model kullanıyorum..bu olay arch modellerden kaynaklanıyor..scalle alakalı olabilir mi..çok küçültünce filan??

2013-07-06 16:20:47
  • Bayan
zannetmıyorum arcmodelden kaynaklı oldugnu
armym00nEray KankayaAvatar

zannetmıyorum arcmodelden kaynaklı oldugnu cunku bendede var aynıları.Scalelede alakalı degıldır.

2013-07-06 18:04:10
  • Erkek
yalandan başka bir material
digidrawtechSerkan KÖSEAvatar

yalandan başka bir material atıp denerseniz veya;
o materiali damlalıkla alıp başka bi teapota atın.
böylelikle materialden mi yoksa pbjedenmi kaynaklanıyor anlarız.
ilk bakışta render motorunun desteklemediği bir material gibi duruyor.

İşimiz render, gücümüz render!
2013-07-26 17:37:28
  • Erkek

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!