3ds Max : peyzaj objeleri ekleme sorunu

peyzaj objeleri ekleme sorunu
zynpistZeynep KaraAvatar

Merhaba 3dmax ailesi...Daha öncede buna benzer bir konu açmıştım plug in lerle ilgili.Lakin şuan ne yapacağımı şaşırmış durumdayım.Sorunum şu ki HAZIR OBJELER bilgisayarı çok kasıyor ve kullanamıyorum.P.mim okuyorum ve BÜYÜK BİR PEYZAJ ALANI tasarlamaya çalışıyorum;çok fazla bitkilendirme yapmam gerekiyor..Ayrıca havuzlar,döşemeler,oturma birimleri vs.3DMax da farklı açılardan render almam gerekiyor ve photoshop arasında ışık ,gölge vs uyumsuz oluyor.Peyzaj ön plana çıkmak zorunda ve bu phots.ile mümkün değil;ancak mimari projelerde sıradan peyzaj yapılırsa olabilir.Çok iyi peyzaj renderları gördüm nasıl yapabilirim?Ne yapacağımı detaylı olarak anlatabilecek(ÖZELLİKLE PEYZAJ MİMARI OLANLAR VARSA)
çok memnun olurum?Siz çok obje kullanmanız gerekliyken ne yapıyorsunuz??RPC Pluginleri mi?onları birtürlü kullanamadım.İnternette rpc ları araştırmaktan bıktım ne yapacağım bilmiyorum?Saygılarla teşekkürler...

2013-08-02 03:45:20
  • Bayan
bende ayni sorun yasiyorum...yani
SmegoM.MustafaAvatar

bende ayni sorun yasiyorum...yani peysaj zamani bilgisiyarim cok kasiyo...size plugin olarak dykpaint,oneririm.bide cicek bocekleri kopyaladigin zaman instance yap.bilgisiyarin daha az kasar.sonra bitgileri proxy yap.bunlari youtubede veya googlede arastir faydali olur.kolay gelsin

2013-08-02 08:05:06
  • Erkek
bende peyzaj mimarlığı okudum
cemralEmral mutluAvatar

bende peyzaj mimarlığı okudum ve maxte peyzaj tasarımının projedekiyle uyumlu olması için bazen plugınler de yetersiz geliyorki büyük bir alandan bahsediyorsun. ben sana çok kolay bir program olan lumionu önerebilirim. Öğrenmesi çok basit eğlenceli bir programdır. Bitkiler, kentsel öğeler, döşemeler, insanlar vs... kendi dahilinde yer alıyor ve maxte yaptıgın mimari çizimleri ya da modellemeleri direkt olarak lumiona import edip çalışmaya dewam edebiliyorsun. Tek sorun lumıon da modellemede değişiklik yapamazsın o yüzden modellemenin lumiona atmadan bitmiş olmasına dikkat etmelisin. sadece objeleri yerleştirip, tekstür atıp render ya da animasyon alabilirsin.Kolay gelsin.

BAWEM
2013-08-02 11:37:34
  • Erkek
3ds max de tekrar
cfttfcdursun ÜMİTAvatar

3ds max de tekrar etmesini istediğiniz ve yüksek poligona sahip nesneleriniz varsa , proxy kullanmalısınız , zira bu proxy özelliği bu sıkıntı için geliştirilmiştir. vray kullandığınızı varsayarak aşağıdaki linkte anlatan bir video paylaştım...

http://vimeo.com/24677081

25524
2013-08-02 11:51:55
  • Erkek
Ben çok ağır bitki
ArkondeRAlper SözenAvatar

Ben çok ağır bitki vb. kullanmak zorunda kaldığım birkaç projede Forest Pack eklentisini kullandım. Sahneyi çok da zorlamadan güzel bir kalite verebiliyor. Eğer ücretli versiyonunu kullanırsanız, seçenekleri daha geniş.

Onun dışında ağır peyzaj işleri için Vue programını araştırmanızı tavsiye ederim. Doğa sahneleri modellemek üzerine kurulu bir program, 3ds Max ile birlikte çalışabiliyor. Ecosystem paint özelliği hem çevre düzenlemesinde, hem viewport da hem de render da işinizi çok kolaylaştırabilir. Vue bilgisayarınıza kurulduğunda 3ds max için bir de plugin yüklüyor. Bu sayede VUE sahnelerinizi max de düzenleyip render edebiliyorsunuz.

Kolay gelsin.

Gerçeği nasıl tanımlarsın?
2013-08-02 14:13:14 Edit:2013-08-02 14:14:07
  • Erkek
vue ile vrayde render
cfttfcdursun ÜMİTAvatar

vue ile vrayde render alabiliyoz mu . ?

25524
2013-08-02 15:32:33
  • Erkek
Ben denemedim ama okuduğum
ArkondeRAlper SözenAvatar

Ben denemedim ama okuduğum kadarıyla evet.

Gerçeği nasıl tanımlarsın?
2013-08-02 22:50:40
  • Erkek
Ben 2 yıl önce
halkaFurkan YILMAZ

Ben 2 yıl önce denedim, alıyordu, ama ciddi problemli çalışıyor, max-vue uyumu sıkıntılı.

www.furkanyz.com
2013-08-02 23:33:43
  • Erkek
cevaplarınız için ayrı ayrı
zynpistZeynep KaraAvatar

cevaplarınız için ayrı ayrı teşekkür ederim.--dursun ÜMİT--yüklediğiniz video yu izleyeceğim proxy konusunda pek bi bilgim yok.--Alper Sözen--dediğiniz programı bi araştırayım.aslına bakarsanız peyzaj mimarlarına yönelik güzel programlar var araştırdım 3Dmax dan ümdidimi kesmeye başladığım için.Ama pahalı programlar maalesef..

2013-08-03 00:43:16
  • Bayan
vue programını aradım taradım
zynpistZeynep KaraAvatar

vue programını aradım taradım ama bir türlü bulup indiremedim.Ama bu program aklıma yattı max ile etkileşimli olarak kullanmanıma olanak sağlıyor ve Doğa manzaraları, gökyüzü, deniz vs. gibi geniş yer kaplayan çevre elemanlarını ayrıntılı bir şekilde oluşturmayı sağlıyormuş.Örnekleri de çok iyi

2013-08-03 01:37:12
  • Bayan

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!